
В обласному ендокринологічному центрі запровадили нову діагностичну методику. Тут почали виконувати пункційну біопсію щитовидної залози, яка дає можливість виявити на ранніх стадіях онкопатологію цього органа. Про це повідомляють у Департаменті охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
- Завдяки сприянню провідного ендокринолога України професора Володимира Паньківа, на базі Українського науково-практичного центру з ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів та тканин пройшла спеціальні курси з гістології завідуюча клініко-діагностичною лабораторією нашого центру Наталія Шкрібляк.
Рівень ендокринології у Чернівецькій області – на рівні європейських стандартів
Крім неї залучили до виконання цього тонкого дослідження хірурга Михайла Шеремета, який більше десятка років спеціалізується на хірургії щитовидної залози, та лікаря УЗД-діагностики Ольгу Рибак, оскільки пункційна біопсія проводиться під УЗД-контролем, - розповідає головний лікар Чернівецького обласного ендокринологічного центру Марина Леонова. – За три місяці, відколи у Центрі почали виконувати пункційну біопсію (її проводять лише раз на тиждень), цю діагностичну процедуру вже виконано більше шести десяткам пацієнтів. У кількох із них виявлено онкопатологію щитовидної залози на ранніх стадіях, що значно підвищує ефективність подальшого лікування.
Незважаючи на те, що пункційну біопсію у Чернівцях запровадили зовсім нещодавно, діагноз спеціалістів, які її виконують, є дуже точним. Коли дехто з пацієнтів повторно звертався до провідних клінік Києва або й зарубіжних країн, скрізь їм підтверджували висновок чернівчан, каже М. Леонова.
Крім діагностики, пункційну біопсію використовують також для лікування. У такий спосіб лікують кісти та запальні процеси щитовидки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар