
Організм від передчасного снігопаду і так у шоці, заледве перелаштовується на новий лад, а тут ще з поданням тепла в оселі гальмують, усе економлять, на нашому з вами здоров’ї зокрема. Дискомфортна температура у приміщеннях – це постійні переохолодження та висока ймовірність занедужати: від легкої застуди до серйозніших болячок, які запросто можуть вкласти уже на лікарняне ліжко. Похід до лікувальної установи, здача необхідних аналізів та аптечні закупи «що лікар прописав» обійдуться втридорога. І ще питання, чи взагалі вистачить на таке лікування грошей, адже неймовірно злетіли ціни і на продукти, а чого чекати від житлово-комунальної сфери найближчим часом – можемо лише здогадуватися, проте знаємо напевно: багатозначними будуть цифри у майбутніх платіжках.Тож ставши новими українськими злидарями, змушені піклуватися про стан свого здоров’я самотужки. І що швидше візьмемося за боротьбу доступним методами із першими проявами застуди, то більшою є ймовірність цілковитого одужання.
«Це найдешевший і приємний спосіб лікування»
Мама двох малолітніх дітей Анна Дем’янова розповідає «Погляду», що уже 10 років ефективно бореться із проявами застуди усіх членів родини за допомогою недорогих засобів. Навіть під час вагітності вони їй не зашкодили (хоча інструкція цього не радить) і були дуже ефективними, мовляв, відтоді навіть не знаю що таке затяжний кашель із переходом у бронхіт.
– Віднайшла свій метод лікування будь-яких вірусів, застуди, ангіни буквально за два дні, – запевняє Анна. – Це найдешевший і приємний спосіб лікування. Звичайно, що паралельно не забуваю про чай з імбирем чи лимоном, про мед і малинове варення.
Жінка радить придбати в аптеці інгалятор (наприклад, «Махольда» за 35 гривень) та натуральні ефірні олії (піхти, шавлії, евкаліпту, сосни, кипарису, чайного дерева, лимона тощо, від 20 гривень).
– В інгалятор додаємо декілька крапель необхідної олійки, поміщаємо його у високу чашку і ллємо в неї приблизно на два сантиметри гарячої води. Дихаємо цією сумішшю 3-5 разів на день. Від кашлю помічна шавлія, а з нежитем справляться олійки обліпихи або кісточкових (дітям закапую ніс олійкою мигдалю чи персика), – ділиться своїм досвідом А. Дем’янова.
Проте слід пам’ятати, що експериментувати з використанням олійок необхідно обережно, у деяких людей може бути на них алергія. Однак знаючі експерти кажуть, що таке трапляється від синтетичних засобів (у ліпшому разі це імітація запаху без лікувального ефекту), тому варто обирати натуральні олійки. На них має бути вказано: «100% натуральна ефірна олія», назва латинню, ступінь якості (bio, organic), країна-виробник, термін придатності.
Головне – не заважайте організму
– Лікуючи застуду в домашніх умовах, важливо не заважати організму боротися із нею: збивайте температуру відповідними препаратами лише тоді, якщо вона піднялася вище 38 градусів. А кашель, який допомагає очищувати дихальний тракт від мокротиння і мікробів, необхідно усувати, коли він триває декілька днів, – розповідає старший викладач кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії БДМУ Оксана Сметанюк.
При цьому необхідно забезпечити організм достатньою кількістю рідини із ліками натурального походження, які інколи можуть допомогти подолати застуду вдома навіть ліпше за аптечні засоби.
Ольга ШУПЕНЯ
Народна медицина проти застуди
Часник

Чорний перець

Кардамон

Імбир

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар