
Оскільки у малюка ще не виробляються у достатній кількості всі необхідні для переробки важкої їди ферменти, тому варто дотримуватися деяких обмежень у харчуванні.
Фрукти з кісточками
Поки малюк не навчиться добре контролювати жувально-ковтальний процес, не варто ризикувати. Краще давати корисну смакоту, видаливши кісточки.
До речі, такі корисні ягоди, як виноград, педіатри не рекомендують давати малюкам до 2-річного віку, оскільки вважається, що він викликає здуття живота і може спровокувати алергічну реакцію.
Цитрусові та екзотичні фрукти
Цитрусові і деякі екзотичні фрукти педіатри дозволяють потроху вводити вже після 1 року. Проте не варто втрачати пильності аж до 3-річного віку малюка, бо будь-коли вони можуть спровокувати алергічну реакцію. Важливо знати міру і розуміти стан здоров'я дитини.
Чорний і зелений чай…
…а також кава, яка має кофеїн. У цих напоях містяться речовини, які перешкоджають засвоєнню заліза та кальцію, а надлишок кофеїну перевантажує чутливу дитячу нервову систему.
Солодкі газовані напої
Такі напої потрібно виключити з раціону дитини. Оскільки вуглекислий газ викликає здуття живота і газоутворення, надлишок цукру впливає на зубну емаль, а неймовірна кількість хімічних домішок руйнує дитячий травний тракт та негативно впливає на печінку, нирки.
Консервації
«Доросла» консервація може бути небезпечною для дитини, бо, як водиться, містить занадто багато солі, харчових домішок, барвників, емульгаторів.
Гриби
Причому не тільки лісові, а будь-які. Педіатри не рекомендують їх давати дітям аж до 7 років. Важка для засвоєння клітковина – хітин, а також специфічний білок, роблять гриби стравою зовсім не для дитячого харчування.
Горіхи
Горіхи - продукт дуже специфічний – основу складають білки, у поєднанні з ненасиченими жирними кислотами Омега-3 та Омега-6, велика кількість вітамінів, мінералів та іншого.
Однак білок горіхів украй важко ферментується в кишківнику навіть у дорослої людини, а у малюків до 3-річного віку може викликати серйозні проблеми з травленням. До того ж цілі горішки дитині складно розжувати, тому вона може пошкодити емаль нижніх перших зубів.
Ковбаси та сосиски
Ковбаси, сосиски та інші продукти промислового виробництва переповнені небезпечними для дитини харчовими домішками, далеко не всі з яких корисні навіть для дорослих. Крім того, у цих продуктах завжди надлишок солі, що важко і згубно для дитячих нирок. А присутній у них глутамат натрію (маркується як E621), спотворить формування смакових пріоритетів.
Магазинні солодощі
Якщо і пропонувати дитині такі солодощі, то бажано мінімальну кількість і щоб на них була позначка «для дітей». А ось торти з кремом, тістечка, шоколад – дітям до 3 років принесуть тільки шкоду. Тому варто зачекати з цими смаколиками.
P.S. Не забувайте до поданого списку додати магазинні майонези, кетчупи, а також жувальні гумки, желейні цукерки, чипси та сухарики.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар
А автору раджу дотримуватись порад педіатра, це реальна дієта!!!