
Спеціалісти радять купувати м'ясо у перевірених магазинах або на офіційному ринку, а не деінде. При цьому обов’язково треба уважно оглянути продукт перед покупкою і дізнатися, чи пройшов він перевірку.
- У нас скарги на якість м’яса траплялися неодноразово. Ось нещодавно до нас звертався покупець однієї з крамниць міста, але оскільки він не хотів вирішувати цю справу на офіційному рівні, то нам вдалося лише попередити магазин, - розповідає в. о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів Надія Кутиніна. - Аби ж перестрахуватися, як в магазині, так і на ринку варто просити документ, що підтверджує якість м’яса. При виборі м’яса також слід уважно його оглянути. Воно повинно бути рожевого кольору, мати лише специфічний запах м’яса, без будь-яких сторонніх запахів. Якщо м'ясо обвітрене, то воно має сіруватий відтінок. Це означає, що м'ясо несвіже, декілька днів лежить.
Якщо мова йде про ринок, то тут продукція має пройти лабораторну перевірку і отримати відповідний висновок, а у магазинах – мати посвідчення про якість. В магазині також повинна міститися інформація про виробника та дату випуску м’яса, термін його придатності, чи свіже це м'ясо чи заморожене, при яких температурах зберігалося незалежно від виду м’яса. На вимогу покупця продавець зобов’язаний пред’явити ці документи.
Що ж до ковбасних виробів, то на них, окрім усього іншого, обов’язково має бути вказаний склад. Адже ні для кого не секрет, що у нас є ковбаси, у яких немає м’яса взагалі. Якщо це ковбаса вищого ґатунку, то там не повинно бути ніяких домішок, лише м’ясо вищого ґатунку. Якщо ковбаса нижчого ґатунку, то там можлива і соя, і інші домішки, та про це має бути написано на упакуванні. Краще обирати ті товари, котрі виготовлені за ДСТУ.
В разі якщо таки придбали неякісний товар, варто звертатися в інспекцію з питань захисту прав споживачів, в той же магазин, де продали зіпсований продукт, доводити свої права.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар