
Звісно, хотілося б, аби атмосфера вдома була свіжою і заряджала позитивом. Та традиційні для нас інтер’єри швидше вводять у депресію своєю монотонністю, відсутністю будь-якої оригінальності, а іноді несмаком. Сьогодні є безліч оздоблювальних матеріалів і дизайнерських речей, які створять неповторний інтер’єр. Та не всім по кишені декор квартири за допомогою дорогих оздоблювальних матеріалів чи ексклюзивні варіанти меблів та аксесуарів. Багато людей купують досить стандартні варіанти шаф-купе, «стінки» і стелажі. Зробити ремонт чи викинути старі та придбати нові красиві й оригінальні меблі не завжди так просто, як би того хотілося. Адже справа ця затратна, довготривала, а коли мова іде про орендовану квартиру, то взагалі позбавлена і можливості, і змісту. Отож слід задуматися про пошуки інших шляхів задекорувати інтер’єр та прикрасити нудні меблі, при цьому не затіваючи глобальних перемін.
Як приклеїти інтер’єрну наліпку
Наклейка складається з 3-х шарів: паперова підкладка, картинка, вирізана з кольорової плівки, монтажна плівка. Разом з наклейкою ви отримаєте спеціальний інструмент − ракель, за допомогою нього нанесення пройде легко і просто.
Наклейки не варто клеїти на побілку та необроблене дерево. Тобто на поверхні, які «забивають» клейовий шар наклейки. На решту поверхонь, включаючи пластик і дзеркало, вінілові наклейки клеяться прекрасно. Крім того, наклейки водо- та паростійкі, тому сміливо можете клеїти їх на стелю у ванній або на кухні.
1. Перед початком нанесення, розгорніть наклейку на рівній поверхні і попрасуйте ракелем, щоб зображення щільно прилягало до монтажної плівки. Поверхня для приклеювання повинна бути чистою і рівною. Кожна нерівність може бути видна на наклейці після нанесення.
2. Прикладіть наклейку до обраного місця, позначте олівцем або крейдою місце приклеювання. Якщо наклейка велика - закріпіть паперовим скотчем.
3. Відокремивши трохи підкладку від зображення на монтажній плівці і зафіксувавши на вибраній поверхні, починайте потроху знімати підкладку зсередини, пригладжуючи зображення ракелем.
4. Можна братися до видалення монтажної плівки. Зверніть увагу, як переносяться дрібні деталі. Іноді вони можуть сходити разом із монтажною плівкою, для цього треба постаратися їх притиснути сильніше або зменшити кут знімання монтажної плівки.
5. Ще раз попрасуйте наклейку. Якщо залишилися повітряні бульбашки, розгладьте їх, або проколіть голкою. Готово
– Стіни можна декорувати різними способами. Найбільш дешевим і простим варіантом є використання інтер'єрних наліпок, – розповідає дизайнер Станіслава Федьків. – Готові наліпки вибирайте відповідно до того, якої атмосфери добиваєтеся у кімнаті. Наприклад, у дитячій слід враховувати вік дитини. Наймолодшим сподобаються казкові та мультиплікаційні герої на стінах, підлітки зможуть підібрати щось на підставі своїх інтересів та вподобань. Це дуже зручно, адже діти ростуть, у них змінюються погляди, світогляд, а тому і кімната має «рости» разом із ними. Робити ремонт кожні два-три роки дорого. А ось пофарбувати стіни а певний колір і просто міняти їхнє оформлення вийде дешевше. На кухні можна використати зображення запашної чашки кави чи, наприклад, фруктів. У спальні взагалі можна створити морський берег чи зоряне небо, а у вітальні – квітучий сад. Так само дуже популярними стають різноманітні написи, цитати. Головне – не боятися експериментувати. Якщо ж серед запропонованого асортименту вам нічого не підходить, можете замовити виготовлення наліпки або фотошпалерів із обраним вами зображенням.
Наліпки приховають недоліки
Окрім того, що інтер’єрні наліпки можуть прикрасити приміщення, за їхньою допомогою можна приховати затертий простір навколо розетки, сліди від цвяхів чи, наприклад, шматок відірваних кицькою шпалер або краплі лаку на журнальному столику, або тріщину на дверцятах шафки. Так само допоможуть у такій знайомій для багатьох жителів багатоповерхівок ситуації, як тріщини на стелі. Чимало людей заради цієї тріщини спеціально роблять ремонт стелі, а то і всієї кімнати, та вже через два-три місяці тріщина з’являється знову. Аби ж зекономити гроші і нерви, тріщину легше задекорувати наліпкою, котра її приховає, або хоча б зробить менш помітною. Так само такою вініловою наклейкою можна заліпити незначне пошкодження на натяжній стелі.
Сучасні наліпки служать по кілька років
Інтер'єрні наліпки різні за розмірами, стилістикою дизайну, сферою застосування. За допомогою наклейок можна буквально за декілька хвилин змінити вигляд кімнати. Їх клеять на стіни, плитку, шафи, полиці, вікна, побутову техніку і меблі.
− Сучасні інтер'єрні наклейки служать довго, весь цей час залишаючись яскравими. Якщо наліпка набридла, її можна відклеїти за допомогою потоку теплого повітря з фена. Проте пам'ятайте, що якщо ви зняли наклейку, то використовувати другий раз її вже не вийде. З роботом або деревом на всю стіну, звичайно, доведеться потрудитися, але все одно ця робота простіша, наприклад, за наклеювання шпалер. Зате радувати наклейка буде дуже довго - середній термін служби хорошої наклейки становить 5 років. Якщо в кімнаті немає щоденних перепадів вологи, на наклейку 10 годин на день не світить сонце і її не буде раз на тиждень дряпати кішка - вона легко прослужить і довше, − розповідає продавець інтернет-магазину Юлія Циплюк.
Обійдуться наліпки від двохсот до семисот-тисячі гривень
− Також не варто використовувати наклейки для прикраси паперових шпалер − знімаючи їх, велика ймовірність того, що клей потягне за собою верхній паперовий шар і порушить цілісність покриття. Однак на вінілових шпалерах, під фарбування, фарбованих стінах наклейки можна використовувати цілком безпечно. Не виникне жодних проблем при наклеюванні їх на дерево, скло, метал, шпалери і будь-яку іншу гладку або злегка шорстку поверхню. Отож клеять наліпки інтер'єрні у всіх приміщеннях, від спальні до кухні, від дитячої до ванної кімнати. Вони не боятися високої вологості, перепадів температури і рідких засобів побутової хімії. Якщо дитина обмалювала поверхню наклейки фломастером, то його можна видалити за допомогою звичайного засобу для миття посуду. Не варто використовувати для миття наліпки порошок та кислоту, тому що це може пошкодити цілісність глянцевої або матової поверхні.
Наліпки найлегше придбати у мережі
Придбати інтер’єрні наклейки можна в інтернет-магазинах або ж замовити на підприємстві, що займається поліграфією. В мережі дуже часто можна обирати не лише розміри, але і кольори наліпок. Матові чи глянцеві, яскраві чи пастельні – все це залежить від вибору покупця. До того ж в інтернеті завжди можна обговорити майбутню покупку з тими, хто вже купував щось подібне, а також почитати коментарі інших покупців. Головне – не поспішати і добре обміркувати, де і як її розмістити та для чого. Якщо наліпка потрібна лише для декору, то якщо наліпка і не впишеться у намічене місце, її можна буде розмістити по-іншому. А от якщо наліпка потрібна для того, аби приховати певні недоліки, то з підбором розмірів та форми картинки слід бути уважнішими.
Обійдеться така покупка від двохсот до семисот-тисячі гривень. Тут все залежить від якості матеріалу та розмірів наліпки – що вона більша, то дорожча.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар