
Відома чернівецька модельєрка Світлана Крачило охоче поділилася своїми думками щодо зовнішнього вигляду нинішніх випускниць, аби вони виглядали юними ученицями, а не мамочками, які десь загубили своїх дітей.
Французький макіяж підкреслює юність
– Пані Світлано, чи є класичні канони, як має виглядати випускник?
– Звичайно є. Не канони, а образ юної людини, яка робить перший крок у дорослий світ. Наряд не має бути темних кольорів, не має бути тонни макіяжу на обличчі. Це обов’язково – юний образ. Далі можете ці тонни макіяжу накладати упродовж усього життя, скільки захочете. Але тут, я вважаю, що це зіпсований випускний образ, якщо переборщити з макіяжем. Бо тут має бути а-ля відсутність макіяжу, тобто французький макіяж, який підкреслює юність і в жодному разі не робить старшою. І, звичайно, в образі мають бути ніжні кольори надії, світла, юності…
– Що треба врахувати випускниці, коли обдумує наряд: віяння часу, побажання батьків чи власну думку?
– У першу чергу, подію. Вона один раз у житті. І до цього глобального образу, який має створити наряд, уже підбирають тканини, кольори, які пасують.
– Чи буде круто прийти на випускний бал, наприклад, у подертому вінтажному денімі, чи а-ля гот, чи давньому українському строї?
– Припускаю, український стрій може бути виконаний в такому випускному ключі. Але не на контрасті кольорів, не на яскравих й активних вишиванках, а на нюансі кольорів, на дотичних кольорах. Тож це запросто може бути випускний образ.
Що стосується епатажних образів, то, вважаю, вони тут недоречні. Адже вони можуть бути упродовж усього життя, на будь-яких вечірках, на будь-яких подіях, а випускний – він має бути випускний. Бо замість «круто» скидатиметься враження на те, що людина цю подію зневажає і не розуміє суті того, що відбувається. Суті того дня, тієї спільноти молоді, з якими перебувала в цьому віковому і часовому просторі.
Королівський образ чи імперські манери – недоречні
– Чи варто все-таки шукати ідеальний наряд, чи це не так важливо, коли вже покидаєш стіни рідної школи?
– Це важливо. Ця подія один раз у житті. Одруження може бути не один раз, а шкільний випускний – не повториться ніколи. І не обов’язково це має бути дорого, не обов’язково це має бути по-королівськи. Взагалі, тут недоречно королівський образ чи якісь імперські манери – купа прикрас і зайвих аксесуарів. Тут може бути маленька, скромна в горошок сукня ніжних кольорів, але обов’язково, вважаю, пластика тканини має бути ніжною, летючою, повітряною. Це підкреслює ніжний образ і подію.
– Що ліпше: придбати готове вбрання, пошити чи взяти напрокат?
– Я вважаю, що особлива для цієї події навіть символіка того, що це шиється – це якесь таїнство. Дорослі батьки допомагають юній людині зрозуміти важливість цього моменту. І саме словосполучення – «випускне плаття» воно вже має певну енергетику. Звичайно, можна і купити, якщо образ, сама сукня відповідає цій потребі, пасує. Звісно, на ринку не так багато пропозицій, але вони є.
– За скільки часу випускникам треба звертатися до дизайнера?
– Це залежить від складності і статусу дизайнера. І ті самі майстрині, які дуже завантажені, то просто не встигнуть якісно пошити річ. А вона має бути продуманою і з відповідної тканини. Тоді буде оця впевненість молодої людини, яка йде у доросле життя.
У медалісток – додаткове вбрання для виходу на сцену за нагородою
– Це нормально, якщо випускниця буде лише в одному наряді, і чи є якась межа, що вже досить тих суконь?
– Звичайно, кожна людина вибирає за своїми можливостями і потребами – не кожному необхідно декілька нарядів на цю подію. Це може бути одна сукня, але знакова. Проте зараз молодь полюбляє організовувати окремі тематичні фотосесії, які увійдуть у випускні альбоми. Тому є вимоги до наряду, або колір задається. Так само, як і на останній дзвоник: зараз модно, щоб у випускниць був низ одного кольору і верх білий. Або повністю плаття одного кольору, але різні фасони, кому що пасує, щоб у русі під час вальсу було гарно. Ну і потім вже – вечірня сукня на самий випускний. А кому вручають медалі, то це їхнє заслужене право мати якусь особливу річ і вийти у ній за цією нагородою, яку здобували 10 років, що немало.
– Пам’ятаєте свій випускний?
– Авжеж, пам’ятаю, звичайно. Тоді не було взагалі вибору тканини. Тканину можна було знайти лише по знайомству, або в якихось комісійних магазинах. І мама мені зробила такий подарунок – вона купила дуже гарну тканину зеленувато-світлого кольору з білим витравленим малюнком, напівпрозорим. І ми шили в якомусь модному ательє сукню. Тканина була досить цупка, не летюча, але, повторюся, не було особливого вибору на той час. І я надзвичайно тішилася спершу факту наявності самої тканини, а потім – тому, що сукню мені шили. Це було недовге плаття: корсетний верх з відкритими плечима і такими широкими воланами, тобто триярусна спідниця.
– Які були відчуття, коли одягли своє плаття на випускний?
– У мене були особливі відчуття саме від події, а плаття, то вже дотичне. Але навіть у свій випускний мене дивували наші дівчата, які одягнули бордові оксамитові сукні для леді невипускного віку, яка зібралася до театру. І з великою кількістю макіяжу вони виглядали дивно, наче мами, які десь загубили ту дитину, яка випускається.
– Виходить, в усі часи юнки зловживали макіяжем?
– Так. Я думаю, що цього разу буде навіть більше – накладні вії і театральні брови, цього вистачатиме. Але та випускниця, з якою я зараз працюю, вона модельної тендітної зовнішності, дуже дзвінка, струнка і висока. Будь-який паризький подіум би плакав за нею. То вона збирається нанести трохи тонального крему, дещо підсилити очі, а на губах – легкий блиск.
Загалом, створюю дуже її образ – ніжний, тендітний, повітряний, з переходом від молочного до лілового, з мереживом, з невеликим вкрапленням камінців, що додасть урочистості. Це ніжний образ феї, ельфа. У мами (молода, гарна і висока жінка) буде та ж сама довжина сукні і вони з донькою будуть наче в міні-колекції. Сам фасон верху у мами буде не дівчачий, але разом вони будуть дуже ефектно виглядати і, в принципі, не буде виникати питання де мама, а де – донька.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар