
Взимку комах турбувати не можна. Та коли бджоляр достеменно знає, що в гнізді якоїсь сім’ї мало корму чи він був неправильно зібраний, виникає нагальна потреба у підгодівлі.
З цією метою відсовують розподільну дошку і біля того стільника, на якому перебувають бджоли, ставлять рамку з кормом. Усе це слід робити дуже вправно і швидко, при червоному світлі, без застосування димаря, щоб занепокоєні бджоли не почали залишати гніздо.
У рамці з кормом має бути не менше 2 кг меду або густого цукрового сиропу. Його готують із розрахунку дві вагові частини цукру на одну частину води. Її доводять до кипіння і всипають відповідну кількість цукру, помішуючи до повного розчинення. Роблять це на слабкому вогні, не допускаючи кипіння та приставання цукру до дна посуду. Інакше підгорить, а такий для бджіл шкідливий.
Теплуватий сироп заливають у завчасно підготовлені стільники. Як правило, густа рідина важко заповнює чарунки і в них залишаються бульбашки повітря. Тому для полегшення процедури використовують чайник із вузьким носиком чи консервну бляшанку зі зробленими у дні невеликими отворами. Стільник ставлять похило і заповнюють його сиропом спершу з одного боку, потім з другого. Надлишки мають стекти. Зазвичай у добре заповненому стільнику вміщується близько 3 кг сиропу.
Підгодовувати бджіл можна і старими запасами меду. Стільник із медом вирізають із рамки і кладуть над клубком комах – на заздалегідь підготовлені реєчки, щоб під ним могли вільно рухатися бджоли. Такі ж реєчки доцільно помістити і поверх стільника під полотно.
А ще цукровий сироп можна згодовувати зі скляної банки. Її обв’язують кількома шарами марлі й установлюють догори дном над клубком бджіл. Усе це роблять дуже швидко, відкриту частину гнізда зразу ж прикривають, щоб його якомога менше обдало потоком холодного повітря.
Коли у приміщенні сухе повітря, а кормом є свіжий мед, то обов’язково має бути додаткове джерело вологи. Напувати комах найліпше талою сніговою водою, можна дещо підсолодженою. Пляшечки заповнюють так, щоб вода, якщо покласти на бік, не виливалася. Ємності кладуть зверху гнізда, у шийку опускають один кінець марлевого джгута, а другий кладуть упоперек рамок під полотно, яке припіднімають спереду.
У вуликах із верхніми льотками напувати бджіл простіше. Пляшку або банку з водою підвішують на рівні льотка, один кінець ґноту, зроблений із чистого полотна, опускають у воду, а другий вставляють у вічко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар