
Чи потрібно перекопувати ґрунт восени? Це корисно не для всіх його видів. На піщаному розсипчастому такий обробіток не дає позитивного ефекту, а для важкого глинистого дуже корисний.
Після перекопування зменшується кількість однорічних бур’янів. Дрібні сходи їх гинуть одразу після похолодання.
Ще один плюс: раціонально використовується снігова волога. На горбистій поверхні грядки після перекопування скупчується більше снігу, ніж на рівній. А коли сніг тане, вода не стікає по боках, а вбирається в землю.
Які добрива та добавки доцільно вносити в ґрунт восени?
Допускається внесення свіжого гною під майбутню посадку огірків та інших гарбузових культур (кабачки, гарбузи, дині), так само кропу, селери, пізньої капусти. Якщо в гною багато соломи або тирси, то в перший рік після його внесення овочам потрібне азотне підживлення, оскільки грубі органічні матеріали, перепріваючи, будуть використовувати азот.
У гної зазвичай багато насіння бур’янів. Восени велика їхня частина встигне зійти, і ви зможете знищити їх розпушуванням. До того ж гній за зиму просочується вологою, поступово починає пріти і змішується з ґрунтом.
Дозрілий гній і компост можна вносити у ґрунт як навесні, так і восени. Восени частина поживних речовин вимивається талими водами, зате органіка досягає оптимальної вологості.
Торф містить мало поживних речовин, але поліпшує структуру ґрунту. Низинний торф розпушує важку глинисту землю і підвищує вологоємність піщаної. Сухий торф погано змочується і дуже повільно просочується водою, через що іноді важко рівномірно його розподілити. Якщо у вас слабо окультурена дуже важка земля, вносіть 4-5 л (піввідра) торфу на квадратний метр городу під перекопування, а потім навесні — ще стільки ж торфу або перегною і ще раз перекопайте.
Для раціональнішої витрати мінеральних добрив на ділянці їх краще вносити навесні, безпосередньо перед сівбою чи посадкою овочевих. Під багаторічні культури «хімію» вносять восени.
Всупереч поширеному твердженню, у склад осінньої мінеральної поживи мають входити не тільки фосфор і калій, а й обов’язково азот (хоча і в іншій пропорції порівняно з літнім підживленням). Після листопада обмін речовин у багаторічних культур сповільнюється, але не зупиняється повністю. Багато рослин продовжують споживати азот і запасають його для інтенсивного росту навесні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар