
Домашні улюбленці є майже у кожній оселі. Але, окрім приємності від спілкування з ними, господарі нерідко на додачу отримують ще і проблему появи неприємного запаху в домі. Особливо це актуально, коли власники тварин не надто охоче випускають їх надвір. Ще однієї причиною того, що в оселі "пахне" твариною, є й особливості її породи. Та, за словами фахівців, головна причина виникнення проблеми – недотримання правил догляду за твариною та невчасне прибирання.
Чистота – запорука свіжості
- Дуже люблю домашніх тварин. Як на мене, то для умов квартири оптимальним варіантом є кішки. Вони невеликі, не потребують особливого догляду, невибагливі до умов навколишнього середовища. До того ж вони милі. Тому вже багато років поспіль у мене вдома живуть кішки, - ділиться досвідом чернівчанка Марина Марчук. – Звичайно, домашні тварини вносять певні корективи у життя господарів. Ретельніше доведеться ставитися до гігієни. З власного досвіду скажу, що прибирання за тваринами - це систематичне заняття, адже коти залишають за собою специфічний запах. Особисто я роблю вологе прибирання щодня. Підлогу краще мити з мінімальним розчином оцту, оскільки він найкраще нейтралізує неприємні запахи. Також необхідно пам'ятати про очистку туалету, адже не завжди пісок вбирає запахи. Ще важливо пам'ятати, що стерилізовані тварини не мітять територію, що суттєво полегшує прибирання. Та навіть всі ці клопоти ніщо, порівняно з тим, як приємно, коли повертаєшся додому, відчиняєш двері, а тебе вже зустрічає маленький пухнастий мешканець оселі.
Якщо немає часу доглядати за твариною, тоді не варто її заводити
Плями і неприємний запах від сечі з дивана (меблів) найкраще виводити за допомогою марганцівки, лимонного соку або розчину оцту. Щоб позбутися неприємного запаху на лінолеумі, ламінаті чи паркеті, підійдуть ті ж засоби: оцет, розведений у воді у рівних дозах. Протирати підлогу розчином потрібно таким чином, щоб її поверхня залишалася мокрою. Через кілька годин просто протріть його насухо. Лимонний сік, отриманий з свіжого фрукта, використовуйте так само, як і оцет. Для того щоб відмити неприємний запах на матраці, вам знадобиться сіль, газована вода і борна кислота. Залийте пляму газованою водою, потім посипте зверху сіллю і залиште на кілька годин. Потім заберіть сіль і змийте залишки водою. Якщо будете використовувати борну кислоту, то розведіть її водою. З плямами і запахом на килимі або дерев'яній підлозі впоратися буде простіше, якщо помітите «свіжу мітку». Використовуйте для очищення оцет, сік лимона або господарське мило, тільки не забудьте попередньо увібрати вологу рушником (серветкою). Якщо пляма застаріла, тоді зробіть розчин оцту (1/1), вилийте на місце, зверху посипте содою і ретельно потріть.
А ось усунути запах у взутті трохи складніше. Якщо побачите «злочин» відразу, то ймовірність врятувати взуття буде набагато вищою. Отже, якщо помітили «свіжу калюжу» у своїх туфлях, тоді негайно покладіть у них рушник чи газету, щоб увібрати вологу. Після цього помийте взуття у воді, використовуючи господарське мило. Якщо не встигли вчасно, помітивши «мітку» не відразу, тоді усунення запаху ускладнюється. Тут доведеться кілька разів промивати взуття господарським милом, після чого варто протерти його розчином оцту і підсушити. Повторюйте процедуру до повного усунення запаху. Якщо взуття з тканини (кеди, кросівки), то достатньо попрати його. Якщо нічого не допомагає, придбайте ліквідатор запаху сечі у зоомагазині і промийте взуття цим засобом.
Якщо улюбленець залишив мітку на одязі, то просто виперіть речі і прополощіть в оцтовому розчині (на літр води 1 столова ложка).
Зоотовари проти запаху – дорого та ефективно
- У боротьбі з запахами органічного походження допомагають винятково ензимні, себто ферментні, препарати, дія яких базується на білкових сполуках, що прискорюють хімічні процеси в органіці. В асортименті зоомагазинів повно таких засобів - є і рідини, які потрібно додавати у воду для миття підлог, і спреї, і порошки, і краплі. Всі вони створені з урахуванням специфіки тварин і відходів їхньої життєдіяльності. Чимало таких засобів випускають у формі спрею, вони досить непогані і зі своєю роботою справляються, але спреї і порошки призначені для локального застосування, тому вибирайте ті засоби, якими можна мити підлогу, додаючи концентрат у воду, - радить продавець зоомагазину Ірина Крупка. – Єдиний недолік цих препаратів у тому, що вони дуже дорогі і не дуже економічні.
Декілька простих правил
Кішки

2. Вибираючи засіб від котячого запаху, пам'ятайте, що він не повинен завдавати шкоди вашому здоров'ю чи здоров'ю вашого улюбленця.
3. Окрім спеціальних засобів, є декілька варіантів, як позбутися запахів. До них належать сильні окислювачі. Наприклад, марганцівка (слабкий розчин), яка має дезодоруючу дію. При її застосуванні враховуйте, що вона може забарвити поверхню. Оцет, розведений у воді, відмінно справляється з запахом і не псує поверхні матеріалу. Свіжовичавлений лимонний сік ефективно усуне різкий запах. Перекис водню теж ефективний, але не рекомендують його застосовувати на лакових поверхнях. Підійде також йодний розчин (10 крапель йоду на 1 л води). Відмінний засіб від котячого запаху - сода. Господарське мило - універсальний засіб, щоб усунути запах котячої сечі і калу, не пошкодивши оброблювану поверхню.
Не рекомендується використовувати для очищення котячих міток засоби, що містять хлор. Це може пошкодити оброблювану поверхню і мати негативний вплив на здоров'я вас і тварини.
4. Використовуйте нашатирний спирт. Якщо ваш улюбленець шукає місце для своїх "справ" по всій оселі, не впускайте його в усі кімнати. Для цього візьміть вату, скачайте з неї кульки діаметром 2-3 сантиметри. Потім просочіть їх нашатирем і розкладіть по кутках квартири. Це допоможе відлякати кішку.
5. Подолати запах від котячих лотків-туалетів допоможе використання спеціальних наповнювачів. Їх є декілька видів: гранульовані, пісочні і тирса. Найбільш ефективним є гранульований наповнювач, він найкраще вбирає запах і лоток від нього набагато легше очистити.
6. Стерилізуйте тварину. Так уникнете. Або хоча б зменшите її бажання мітити територію.
Собаки

2. Дуже часто причиною запаху від собаки є неправильне годування. Тому збалансуйте раціон улюбленця. Якщо неприємний запах повертається навіть відразу ж після купання, порадьтеся з ветеринаром.
3. Миски, чашки, іграшки та підстилки, якими користується собака, теж потрібно регулярно обробляти. Миску для їди і чашку для води мийте господарським милом. Запахи в'їдаються у тканини і концентруються у них, тому у собаки повинно бути мінімум дві зміни підстилки, і прати їх потрібно часто. Для прання собачих підстилок можна використовувати будь-який порошок, якщо у собаки немає алергічних проявів, але знову ж таки наше універсальне господарське мило і тут виручить. Дитячий гіпоалергенний порошок теж цілком підійде. Сильно забруднені підстилки можна періодично прати з додаванням хлоровмісних засобів.
4. Регулярно прибирайте у будинку. Шерсть, залишена собакою на килимі, меблях та одязі, може бути причиною неприємного запаху.
5. Будьте уважні при виборі породи. Адже у кожної з них є свої особливості, одна із яких – інтенсивність запаху. Для квартири, звичайно, краще обирати собаку, що має якнайменший запах, інакше щоденного прибирання і провітрювання не уникнути.
6. Вчасно вигулюйте тварину, тим самим не змушуючи її справляти нужду деінде. Вигул тричі на день – оптимальний варіант.
Гризуни

− Від запаху допоможуть позбутися інші види наповнювачів: деревний, целюлозний, кукурудзяний, або тирса. Якщо тварина живе у тирсі, то міняти її необхідно раз на 2-4 дні, якщо в деревному наповнювачі – раз на 5-8 днів, якщо в кукурудзяному наповнювачі – раз на 7-10 днів.
2. Якщо це не допомогло, віднесіть тварину до ветеринара.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар