
На цьому тижні американське тюнінг-ательє Hennessey опублікувало перші дані про новий гіперкар Venom F5, який повинен забрати у Bugatti Chiron звання найшвидшого дорожнього автомобіля в світі.
Найменування нового авто відсилає до шкали Фудзита, по якій класифікується потужність торнадо.
Категорія F5 відноситься до вітру "неймовірною" сили, швидкість якого варіюється в діапазоні від 419 до 512 кілометрів на годину.
Venom F5


Як розповів глава Hennessey Джона Хеннессі, Venom F5 буде володіти унікальним шасі і ідеальним аеродинамічним кузовом. Передбачається, що віддача агрегатів новинки складе приблизно 1400-1500 кінських сил.
Нинішній гіперкар компанії Hennessey - Venom GT - комплектується семилітровий "вісімкою" з двома турбінами, що розвиває 1244 кінських сил.
Новий Hennessey Venom F5 зможе прискорюватися з місця до 96 кілометрів на годину менш ніж за дві секунди, а його максимальна швидкість перевищить 480 кілометрів на годину.
При цьому, підкреслюють в ательє, гіперкару буде дозволена їзда по дорогам загального користування.
Найбільш швидкі автомобілі в світі
Hennessey Venom GT
Вартість: $ 1,2 млн

Побудований на доопрацьованій платформі Lotus Elise суперкар, оснащений семилітровий "вісімкою" з парою турбін, яка видає 1 244 кінських сил, у 2014 році майже встановив абсолютний рекорд швидкості серед серійних автомобілів.
Він зміг подолати позначку в 435,5 кілометрів на годину і таким чином побити результат Bugatti Veyron Super Sport, проте в Книгу рекордів Гіннесса цей результат не був прийнятий.
Рекорд не був зарахований, оскільки він був одиничним, тоді як правила Книги припускають два заїзди в протилежному напрямку.
Bugatti Chiron
Вартість: $2,7 млн

Цей французький гіперкар - розвиток моделі Veyron, яка раніше була найшвидшим автомобілем.
Його двигун - перероблений восьмилітровий W16 квад-турбо від Veyron, трансмісія - посилена 7-ступінчаста коробка з двома зчепленнями звідти ж, і так само, як і на Veyron, вона передає всю міць на чотири колеса.
Мотор W16 з чотирма турбокомпресорами розвиває +1500 кінських сил проти 1200 у попередника.
Розгін до 100 кілометрів на годину залишився на колишньому рівні - 2,5 секунли, але 200 і 300 кілометрів на годину Chiron досягає швидше: за 6,5 і 13,6 с відповідно.
Максимальна швидкість - 420 кілометрів на годину, при цьому спідометр Chiron розмічений до 500 кілометрів на годину.
Ultima Evolution
Вартість: $ 120 тис

Британський гіперкар Ultima Evolution, представлений в 2015 році, мало хто знає, не дивлячись на його чудові показники.
1034 кінські сили, розгін до 96 кілометрів на годину всього за 2,3 секунди, до 240 кілометрів на годину розганяється за 8,9 секунди, максимальна швидкість перевищує 386 кілометрів на годину.
Koenigsegg Regera
Вартість: $ 1,9 млн

Гібрид Koenigsegg Regera став серійним в 2016 році. Шведська компанія внесла три тисячі доробок в конструкцію Regera перш, ніж пустити його в серію.
Силова установка з пятилитрового наддувного агрегату V8 і трьох електродвигунів розвиває 1510 кінських сил. До 100 кілометрів на годину розганяється за 2,8 секунди.
Максимальна швидкість не повідомляється, але точно відомо, що "максималка" автомобіля вище 400 кілометрів на годину. Щоб розвинути таку швидкість, Regera потрібно 20 секунд.
Окремих рядків заслуговує хитра трансмісія Direct Drive. По суті, в Regera відсутня коробка передач.
Tesla Model S
Вартість: до $ 105 тис

Електрокар потрапив в цей список завдяки тому, що до сотні розганяється всього за 2,4 секунду. Творець Tesla Ілон Маск пообіцяв, що новий родстер досягне швидкість 96 кілометрів на годину менше, ніж за дві секунди.
Однак максимальна швидкість Model S - всього 250 кілометрів на годину.
Згідно US Environmental Protection Agency заряду літій-іонного акумулятора ємністю 85 кВт⋅ч вистачає 426 кілометрів.
Lucid Air
Вартість: до $ 160 тис

Прямий конкурент Tesla від каліфорнійської компанії Lucid Motors c силовою установкою потужністю 1013 кінських сил розганяється до "сотні" за 2,4 с, а максимальна швидкість обмежена на позначці 322 кілометрів на годину.
На випробуваннях прототип розігнався до 350 кілометрів на годину і міг поїхати ще швидше, якби не обмежувач.
Тоді Lucid Motors заявила, що її метою було не поставити рекорд, а перевірити електромобіль на високих швидкостях.
Седан Air презентували ще в минулому році, але компанія все ще збирає дані про своє дітище. У 2019 планують почати серійну збірку електрокарів.
Nio EP9
Вартість: $ 1,2 млн

Китайський електричний гіперкар встановив рекорд Нюрбургрінга - 6 хвилин 45,9 с, хоча і з другої спроби. Він одночасно переміг в абсолюті, а також серед електро мобілів і повнопривідних машин.
Чотири електромотори в сумі розвивають 1360 кінських сил, розганяючи углепластіковий гіперкар до "сотні" за 2,7 секунди, до 200 кілометрів на годину - за 7,1 секунд. Максимальна швидкість 313 кілометрів на годину.
Запас ходу без підзарядки становить 427 кілометрів. Поповнення енергії змінюваних за вісім хвилин двох блоків батарей займає 45 хв.
Rimac Concept One
Вартість: $ 980 тис

Електромобіль хорватської компаніїї потужністю 1088 кінських сил розганяється до "сотні" за 2,6 секунди, а максимальна швидкість досягає 355 кілометрів на годину.
Вона легко обходить Ferrari LaFerrari і Tesla Model S на дистанції в чверть милі і готується встановити рекорд Нюрбургринга.
Однак у плані безпеки потрібні доопрацювання - нещодавно відомий британський телеведучий Річард Хаммонд розбив Rimac Concept One на зйомках шоу The Grand Tour. Ведучий залишився живий, але автомобіль згорів повністю.
Aston Martin Valkyrie
Вартість: $ 3,2 млн

Майбутнє дітище Aston Martin і Red Bull Advanced Technologies з мотором V12 6.5 від компанії Cosworth, семиступінчастою роботизованою трансмісією від Ricardo і вуглепластиковим кузовом від компанія Mutimatic, відома з будівництва Ford GT новітнього покоління. За гібридну частину силової установки відповідає фірма Rimac.
Валькірія готова на 90 відсотків. Серійне виробництво почнеться в 2019 році.
Поки відомо, що з місця до 321 кілометрів на годину спорткар розганяється за десять секунд, а його максимальна швидкість - 402 кілометри на годину.
Джерело: Кореспондент
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар