
В автомобілі може бути холодно через різні причини, але результат завжди один: водієві кортить влаштувати якийсь додатковий обігрівач салону. Чи можна це зробити своїми руками?
Думки про додатковий опалювач народжуються у голові власників не тільки старих автомобілів, а й моделей із сучасними високоефективними дизелями, які виділяють мало тепла. Автомобілі старих модельних лінійок можуть стати «холодними» через проблеми у системі опалення.
Не треба робити електрообігрівачі
Аматори пропонують нагрівачі із спіралями від тостера або фена та з вентилятором від комп’ютера. Віддача тепла від такого приладу малопомітна. Бо в принципі зробити у серійному легковому автомобілі реально ефективний електрообігрівач практично неможливо – для цього потрібно мати на борту або у двічі-тричі більшу АКБ, або також у кілька разів потужніший генератор.
Який обігрівач вартий уваги
Ідеальне вирішення – встановити передпусковий обігрівач, який у народі звуть словом «вебасто». Ця система, споживаючи бензин чи дизпальне, підігріває антифриз у системі охолодження двигуна. Завдяки цьому штатний опалювач стає ефективним навіть при холодному двигуні. Є моделі, які підігрівають відразу повітря у салоні. Подібні обігрівачі можна програмувати, вони також керуються дистанційно з брелока або смартфона.
Комфорт у власному автомобілі своїми руками не має перетворитися у джерело загорання авто
Бензиновий обігрівач від «Запорожця»
Краще брати апарат від пізніх моделей – ЗАЗ-968 та інших, такий можна знайти в інтернеті і на авторинках. Це високоефективний опалювач, який має складну конструкцію і потребує періодичного сервісу. Плюс у тому, що він призначений для монтажу в автомобілі, має точки для кріплення і патрубки для підведення повітря. На годину йому потрібно 0,4 л бензину.
Інфрачервоний газовий обігрівач
Це один з оптимальних варіантів для обігріву салону автомобіля, хоча задуманий прилад як туристичний, в першу чергу для наметів. Зона відкритого вогню в ньому сконцентрована навколо керамічної плитки, закритою із 3-х боків, тобто пожежна небезпека відносно невелика. Балончика з газом (бутан) вистачає на 4-5 годин роботи, середнє споживання – 90 г на годину. При використанні в машині на ходу обігрівач треба закріпляти, ще одне попередження – при великому морозі балончик замерзає і погано «віддає» газ. Ціна обігрівача близько 1000 гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар