
1654 — у Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила укласти військово-політичний союз двох держав —Гетьманщини та Московського царства.
1778 — британський мореплавець Джеймс Кук став першим європейцем, який побачив сучасні Гавайські острови і назвав їх Сандвічевими островами.
1788 — у Ботанічній затоці з'явились перші британські поселенці, котрі мали заснувати в Австралії виправні колонії для злочинців.
1886 — у випуск надійшов перший автомобіль.
1918 — на зборах студентів Київського університету Святого Володимира та Українського національного університету ухвалено рішення створити Студентський курінь імені Січових стрільців.
1919 — у Версалі розпочалася Паризька мирна конференція, учасники якої схвалили статут Ліги націй.
1919 — у Лондоні засновано автомобілебудівну компанію «Бентлі Моторз», котра спеціалізувалась на виробництві спортивних і вишуканих автомобілів. У 1931 році «Бентлі» була придбана компанією «Роллс-Ройс».
1939 — у Хусті з представників українських партій за винятком комуністів засновано Українське Національне Об’єднання – політичну організацію закарпатських українців. Головою Об’єднання став Федір Ревай, почесним головою – о. Августин Волошин. 27.01 УНО сформував список кандидатів у посли до Сойму Карпатської України, які за підсумками виборів усі були обрані, здобувши 92,4 % голосів. З окупацією Закарпатської України Угорщиною, УНО припинило діяльність.
1944 — на Волині відбулися перші серйозні сутички Української повстанської армії з військами НКВС.
1963 — засновано футбольний клуб «Карпати» (Львів).
1964 — американські лікарі закликали конгрес зобов'язати сигаретні компанії писати на пачках попередження про небезпеку паління для здоров'я.
1964 — «Бітлз» уперше потрапили в американський хіт-парад з піснею «I want to hold your hand», що зайняла 45-е місце. Через два тижні вона вже очолювала список найпопулярних пісень.
1980 — альбом «The Wall» гурту «Pink Floyd» очолив чарт «Біллборд». Цей альбом став однією з найвідоміших робіт групи.
1995 — під час землетрусу силою 7,2 бала, що стався у місті Кобе (Японія), загинуло шість з половиною тисяч чоловік.
1996 — на носії нового типу — DVD — вийшло перше програмне забезпечення. Компанія «Digital Directory Assistance» оголосила, що нову версію її електронного телефонного довідника «PhoneDisc PowerFinder USA ONE», буде випущено на новому носії інформації — Digital Video Disc (DVD). Дані, що раніше займали 6 дисківCD-ROM, помістились на одному диску DVD.
1997 — норвежець Берґ Усланд закінчив свій одиночний перехід через Антарктиду, котрий стартував 15 листопада 1996 року.
2010 — вибухнули кисневі балони на 4-му поверсі лікарні № 7 міста Луганська (відділення кардіології). В результаті — 16 загиблих.
Народилися
1689 — Шарль Луї де Монтеск'є, французький філософ, письменник.
1864 — Іван Їжакевич, видатний український живописець, письменник і графік; художній керівник рисувальної школи в Києво-Печерській Лаврі, розписав Свято-Покровську церкву у Покровському монастирі, Церкву Всіх Святих і Храм преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської лаври.
1866 — Давидовський Григорій Митрофанович, видатний хормейстер, композитор, педагог українського походження. Його знаменита хорова сюїта «Бандура» отримала світове визнання, виконувалась та друкувалась у США та країнах Західної Європи.
1882 — Алан Мілн, англійський письменник, батько Вінні Пуха.
1882 — Олександра Екстер, видатна українська художниця-авангардистка (кубофутуризм, супрематизм, конструктивізм).
1933 — Рей Долбі, винахідник першого реально працюючого відеомагнітофона.
1955 — Кевін Костнер, американський актор («Послання в пляшці», «Охоронець», «Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі»), режисер і продюсер, лауреат премії «Оскар» («Той, що танцює з вовками»).
1962 — Тамара Гвердцителі, грузинська співачка.
1979 — Руслан Федотенко, український хокеїст.
1986 — Валя і Віта Семеренко, українські біатлоністки, олімпійські чемпіонки.
Померли
1936 — Редьярд Кіплінг, перший англійський письменник, удостоєний Нобелівської премії (1907).
1944 — Микола Самокиш, український художник-баталіст, майстер анімалістичного жанру і графік, академік.
1956 — Костянтин Пятс, єдиний Президент довоєнної Естонії.
1966 — Гнат Юра, український театральний режисер, актор театру і кіно.
Джерело: Вікіпедія
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар