У стінах Чернівецької обласної ради до 80-річчя УПА відкрили підготовану Державним архівом Чернівецької області виставку про героїчну і досі маловідому сторінку з історії регіону. Тут представлено унікальні документи та світлини, котрі розповідають про безпрецедентний факт – 30 червня 1941 року одним із керівників крайового проводу ОУН Мирославом Кіндзірським на Буковині було проголошено Незалежність. Про це йдеться у дописі Чернівецької обласної ради.
Українські прапори було піднято майже в усіх районних центрах та містечках краю, зокрема: Вижниці, Сторожинці, Берегометі, Глибокій, Вашківцях, Заставній, Кіцмані, Садгорі, Боянах, Хотині і навіть у Бельцях, а згодом й у Чернівцях.
Як свідчать тогочасні румунські та радянські документи, подія була резонансною. Під проводом ОУН у ряді населених пунктів регіону було організовано масові збори, створено українські владні структури, поліцію.
Перебування влади в українських руках тривало недовго, від 3-4 до 10 днів, – до приходу німецько-румунських військ.
І хоча повстання українців Буковини було придушене, воно надихнуло молоді покоління на подальшу безкомпромісну боротьбу за державність.
Часом заснування УПА вважають 14 жовтня 1942 року. Обласна рада рекомендувала керівникам закладів освіти провести цього дня тематичні уроки та виховні заходи. Адже юні буковинці повинні розуміти, що Україна здавна бореться за власну державність, а незалежність їй далася дорогою ціною.
Фото: facebook.com/oblrada.cv.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар