
Підготовка до зустрічі Нового року – справжній ритуал. Щоб встигнути зробити усе заплановане, необхідно завчасно повикидати увесь хлам із оселі, начистити її до блиску та якнайліпше прикрасити, тоді свято саме проситиметься і у ваш дім, і у ваше серце.
Так само має бути із вибором новорічного наряду. Бездоганне вбрання, прикраси та взуття, що пасують і гармонійно поєднуються між собою, просто-таки змушують успіх повернутися обличчям і усміхатися саме вам.
До речі, одна з народних прикмет стверджує, що новорічної ночі необхідно бути обов’язково у новому одязі, оскільки обновки приносять удачу і достаток на цілий рік. Якщо ж наряд вже «виходив у люди», то можна одягнути під нього нову спідню білизну – традицію буде дотримано.
Зірки ж віщують, що, за східним календарем, господарем 2017-го стане Вогняний Півень. Тож варто обирати вбрання червоного, жовтого, помаранчевого, пурпурового, золотистого чи бронзового кольору.
Проте не варто сліпо дотримуватися усіх порад, а прислухатися до власних бажань та прагнень. Так ви підкреслите свою індивідуальність і маєте шанс на ексклюзивність.
«Рухайтеся за власними відчуттями, а не за чужими»
– Думаю, зовсім не має значення, в яком саме вбранні і в якому саме кольорі ми будемо зустрічати Новий рік, – переконана художник-дизайнер Анна Статнік. – Я, наприклад, принципово ніколи не зациклювалася на цьому, а завжди одягала те, в чому, по-перше, почуватимуся комфортно і зручно впродовж новорічної ночі, по-друге, це має бути те вбрання і ті кольори, які будуть відповідати моєму внутрішньому образу і подобатися саме мені, і по-третє, оригінальність тут теж не завадить.
– Скрізь всі радять одягтися у червоний колір, а я б зробила навпаки, щоб не злитися з натовпом, – додає А. Статнік. – Яка різниця, який колір, головне – щоб ви були життєрадісні та щасливі. Одягайтеся за своїм настроєм, спробуйте відчути, якою ви б хотіли бути саме в цю ніч, який образ навіює ваша уява, і вперед. Рухайтеся за власними відчуттями, а не за чужими.
«Хочеться безумства в аксесуарах і, можливо, макіяжі»
Дизайнер одягу Тетяна-Ярина Пеллетьє каже, якби зараз довелося братися за створення новорічного наряду, то вона б зробила акцент на щось дуже простому за кроєм, але з цікавої тканини, з декором. Мовляв, «цього року мені хочеться безумства в акссуарах і, можливо, макіяжі».
– Загалом, вважаю, на Новий рік можна дозволити собі хоч гірляндою обвішатися, – каже Тетяна. – Але в своєму вбранні не використувавала б стразів, не люблю їх. Можливо, якщо цього року не відзначатиму у костюмі із запахом керосину (Тетяна є учасницею Буковинського театру вогню «Фенікс», – авт.), то підберу щось блискуче, зроблю кольє зі срібних сніжинок, або, навпаки, створю щось дуже пастельне і морозне.
Мають попит заготовки суконь для вишивання бісером
Кравчиня Світлана Мусатова розповіла «Погляду», що зараз люди не особливо квапляться замовляти пошиття новорічного наряду. Більшість відвідує магазинні розпродажі. Купують сукні широкого вжитку на один раз. Особливо це стосується селянок, вони у жодному разі не дозволяють собі приходити на різні урочистості в одній і ті же сукні. Повтори можливі приблизно раз на п’ять років, коли навколишні вже забули, яким був той наряд.
– В основному, люди шиють собі одяг, якщо мають престижну роботу і за статусом їм необхідно добре виглядати. Зазвичай обирають класичні сукні та костюми, – розповідає Світлана. – Замовлення на вечірні вбрання бувають зрідка. Модна нині оксамитова тканина – не надто популярна серед буковинок. Переважно вони полюбляють шити на замовлення атласні наряди у поєднанні із мереживом.
За словами кравчині, сьогодні чимало пань і панянок купують заготовки суконь для вишивання бісером. Такі замовниці самотужки вишивають, а Світлані залишається лише зшити пряму сукню з рукавчиком відповідного розміру. Тканина звичайна – габардин, але за рахунок оздоблення вишивкою сукня виходить нарядною. Вартість пошиття такої речі обійдеться у 250 гривень.
– Найліпше звертатися до кравчині за місяць до події, – радить С. Мусатова. – І, звичайно, усе залежить від її завантаженості і ваших можливостей. До прикладу, можна пошити і за два-три дні наряд, але за терміновість доведеться викласти ще 50% від вартості роботи. Якщо ж ви маєте у запасі тиждень, то доплатити доведеться 25% від вартості роботи. Загалом, ціна вартості пошиття наряду залежиь від його складності і, відповідно, що вигадливішою є сукня, то дорожче вона обійдеться.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар