
В обласній комунальній установі «Буковинський центр культури та мистецтва» проводять майстер-класи з хусткування для жінок-переселенок. Як тільки у Чернівецьку область приїхали перші переселенці, у закладі вирішили започаткувати лекторій. Це вивчення української мови, спільний перегляд фільмів та читання книг українською. Відповідний розмовний клуб започаткували етнографічний проєкт «Спадщина» БЦКМ спільно з МКУ «Резиденція молоді», повідомляє Чернівецька обласна рада у фейсбуці.
Учасники взяли собі за правило обговорювати лише позитивні теми у виключно гарному товаристві. Керувала групою завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» БЦКМ, кандидатка філологічних наук, письменниця Іванна Стеф’юк.
- Я можу пишатися тим, що моя група, а це кілька десятків людей, серед яких ті, які ніколи не розмовляли українською, та люди, котрі принципово почали вивчати мову з 2014-го, перейшла на українську повністю. І більшість каже, що закохана в українську культуру та буде цікавитися нею і надалі, - розповідає Іванна Стеф’юк.
Окремо також започаткували цикл майстер-класів з хусткування для жінок-переселенок. Часто майстер-класи були приурочені до свят - Великодня, або ж Дня вишиванки. Крім того, для охочих проводили теоретичні заняття з історії хустки та практичні, де безпосередньо вчили правильно її вив’язувати. Для проведення занять Іванна Стеф’юк використовує хустки з власної колекції. Після таких майстер-класів слухачі почали цікавитися, де можна придбати хустку, як відрізнити автентичну від сувенірної, як її застосувати у своєму гардеробі.
Такі майстер-класи в установі проводилися і раніше, просто для гостей (українських чи зарубіжних), війна ж надала слову «гість» нового сенсу. Перші майстер-класи відбулися у майстерні-світлиці Буковинського центру культури та мистецтва ще чотири роки тому. Спеціально заради цього Іванна Стеф’юк опанувала декілька методів пов’язування хустки, зокрема «у ґушки», навчилася пов’язувати також намітку (перемітку). Особливою популярністю майстер-клас з хусткування користується серед гостей з інших країн та областей. Ну а тепер його собі облюбували і жінки-переселенки. Важливо, що учасниці занять охоче фотографуються у хустках, руйнуючи стереотип про те, що хустка псує зачіску.
- Тобто їм приємно бачити себе в новому яскравому образі, з чого я роблю висновок, що хустка має всі перспективи асиміляції у сучасні одягові тенденції. Це дуже виразний гарний акцент, - зазначає Іванна Стеф’юк.
Разом з колегою Миколою Глібіщуком у рамках проєкту «Спадщина» вони створили фільм «Молодицька таємниця», який розповідає про види хустки. Він набув популярності серед глядачів і після перегляду люди почали шукати можливості познайомитися з авторами роботи, щоб дізнатися про українську хустку ще більше.





Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар