
Пам’ятаєте давній анекдот: «Раніше я любив літо, але потім зрозумів, що літо може бути в будь-який час року, були б гроші... Тепер я люблю гроші».
Незважаючи на те, що саме зараз більшість людей збирається на моря, деякі ще взимку встигли поніжитися на закордонних курортах. До прикладу, Єгипет називають ідеальним місцем для українського туриста, адже ця країна поєднує в собі: порівняно близьке розташування, яскраву екзотику і дивовижний колорит. Комфортні для українця температури – 25-27 градусів тепла – припадають на кінець осені, взимку та на початку весни. У червні в Єгипті – це просто парад низьких і привабливих цін, однак в цей період панує неймовірна літня спека, яка поступається лише спеці в липні-серпні, коли температурні позначки сягають 40 градусів тепла. Тоді туристи йдуть засмагати тільки вранці і після обіду, і без потреби не виходять надвір, бо сидять під кондиціонерами.
На курортах Італії відпочивальникам пропонують не кукурудзу-пахлаву, а кокоси та невеличкі шашлики зі смажених мідій
– Цьогоріч у лютому з дружиною подалися до Шарм-ель-Шейху на 14 днів, – розповідає чернівчанин Іван. – Виїзд був зі Львова. Дорога, проживання і харчування «все включено» у 5-зірковому готелі нам обійшлося у 1100 доларів. Дорогувато, але ті враження того варті. І, якщо відверто, то наприкінці відпустки мені вже набридло стільки відпочивати і постійно об’їдатися їхніми стравами (усміхається, – авт.). До речі, торік наприкінці вересня їздили на турецький курорт у Кемер, то таку ж суму витратили за 8 днів перебування. Температура повітря була до 38 градусів, води – 28.
До Італії – не на заробітки
Чимало буковинців дозволяють собі не лише працювати, але й відпочивати в курортних містах Італії.
– Зазвичай їду до Генуї, Імперії, Сан-Ремо… Це ті міста, що біля моря. В обидва боки дорога автобусом обійдеться у 160-180 євро, ціна залежить від того, чи є постійним клієнтом. А так вартість квитка в один бік 100 євро. Звісно, комфортабельним автобусом із кондиціонером. Віза не потрібна. Зараз проживання на курортах Італії вартує від 100-120 євро за добу на двох, це щоб винайняти однокімнатну квартиру із кухнею та кондиціонером, – розповідає про ціну закордонного відпочинку буковинець Микола.
За його словами, про житло необхідно подбати заздалегідь і щоб броню не зняли – проплатити частину на банківську картку.
– Як заїжджаєш в Геную, там є дорога, яка веде берегом моря, там багато цікавих міст – як Імперія і далі під Францію. Це суто для тих, хто подорожує на машині, як я два роки тому. Дуже цікаво і не засиджуєшся на одному місці, багато бачиш та дізнаєшся нового. Чернівчанам на своїх авто варто орієнтуватися на 5 тисяч кілометрів (по дві тисячі туди і назад і одна – щоб покататися Італією). Ти собі спокійно їдеш і якщо не порушуєш закон, ніде не бешкетуєш, то ніхто тебе не чіпає. Поліція може лише зупинити, щоб подивитися документи. Якщо ж порушили ПДР, то штрафи дуже великі. Ліпше їх не порушувати. Адже за перевищення швидкості – від 100 євро, не пристебнутий ремінь – 80 євро, неповнолітня дитина без дитячого крісла – 80 євро, – каже Микола.
Щодо харчування, то обійдеться дешевше, якщо готуєш сам. У супермаркетах продукти можуть бути дешевші, аніж у нас. Наприклад, упаковка салату в нас 50 гривень, там – 99 євроцентів, тобто 30 гривень.
Звичайно, можна замовляти обіди, якщо проживаєш в готелях, але там вартість житла дорожча на 10-15 відсотків, ніж у приватників, які здають квартири.
– У ресторані вечеря на двох вийде від 30-40 євро. Туди входять два салати (а-ля «Грецький»), їхні неперевершені різноманітні макарони і щось на кшталт костіци – це дуже великий шматок м’яса, наполовину просмажений, – пояснює буковинець.
Туристам, які їдуть вперше на італійські курорти, Микола радить вивчити бодай декілька речень, щоб елементарне розуміти в розмові. І навіть якщо заблукали машиною – не соромтеся зупинитися біля будь-якого поліцейського й запитати. Якщо ви нічого не порушили, то він вам охоче допоможе і, звичайно, обов’язково перевірить документи.
– У таку дорогу не можна їхати із 350 євро, – запевняє буковинець. – Як на мене, треба мати мінімум від 1000 євро на 10 днів на двох. І це так, по скромненькому.
– Щодо пляжів, то є платні від 10 євро і більше, навіть по 50 євро з людини. Я по таких не ходжу. Там всі пляжі прибирають щовечора, навіть безкоштовні. Ще не бачив, аби під ногами валялася купа недокурків та пляшок. Звичайно, туди приїжджають з Неаполя та Сицилії, щоб продавати відпочивальникам не «кукурудзу-пахлаву», а кокоси та невеличкі шашлички зі смажених мідій. Продавець ходить між берегом і хвилями і так кричить, що його ще не видно, а вже чути, що хоче продати. Якщо ти підняв руку, то він підійде до тебе, – додає Микола.
Звичайно, як і на кожному курорті, є парашути, скутери, банани…
– Ціни на ті атракціони мені не підходили – 15 євро за дві хвилини на скутері, – розповідає буковинець. – Що це? Завів, розігнався і вже треба розвертатися. Але тебе пускають, ти радієш, що прокатався не дві хвилини, а п’ять, а потім тобі кажуть, що ще треба доплатити і виходить усі 50 євро.
У Болгарії вигідніше, ніж у Криму
Чернівчанка Юлія розповідає, що влітку часто-густо відпочивала з чоловіком на вітчизняних курортах – Одеса, Херсон, Крим. Зазвичай їздили своїм авто. Витрачали достатньо, але в гривнях, і не вірили людям, які розповідали, що в Болгарії відпочинок дешевший, аніж вітчизняний. Аж доки не опинилися в Созополі. Невелике місто розділено на «нове» і «старе». Його легко обійти за один вечір. У старому місті, в основному, проживають місцеві жителі, на перших поверхах облаштовують крамнички хендмейду, кав’ярні, художні майстерні.
– Вартість дороги – туди і назад на двох – 90 євро, проживання в готелі – 20 євро за добу. Харчування, звісно, дорожче, ніж вдома, але загалом за два тижні відпочинку витрачали до 500 доларів. Це справді вигідніше, аніж в Криму, – додає Юлія.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар