
Якщо раніше чи не єдиною відрадою для сельчан була земля, нині їх і цього «блага» хочуть позбавити. Адже уже з 2016 року всі без винятку фізичні та юридичні особи сплачуватимуть орендну плату за землю за новими ставками. Мовляв, розпродати землю не зможемо, а якщо і зможемо, то аж через рік, а ось зробити непомірною плату за неї – будь ласка.
Власне, у новій редакції Податкового кодексу річна сума платежу не може бути меншою за 3% та не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки.
І при середній нормативній оцінці землі 17650 грн./га, плата замість колишніх 17,6 гривні за гектар (за умови 0,1%) складатиме цілих 529 гривень (3%). А це аж у 30(!) разів більше.
Зміни стосуватимуться не лише с/г земель, а і ділянок житлового фонду, стоянок для транспортних засобів громадян, гаражно-будівельних кооперативів, дачно-садівничих товариств, які є неприбутковими.
Ще вищим буде платіж за землі під багаторічними насадженнями, тобто садами.
З цього потроху стає зрозуміло, що фраза «реформи для людей» нашим чиновникам просто невідома. Вони, ймовірно, користуються закоренілим «реформи для реформаторів», адже людям від цих новацій – одні збитки.
Садівники подібним новаціям вже не дивуються. Кажуть, раніше платили за кожне дерево, та і нині ходять між фермерами чутки, що невдовзі люди повернуться (звісно ж, з волі чиновників) до цієї практики. Та ще й орендну плату непомірну платитимуть.
Садівник Анатолій Дерев`янко у підвищенні ставки орендної плати за землю позитиву не бачить взагалі.
- У нас нині фермер працює без жодного зиску для себе, - бідкається чоловік. – Засіяв він, наприклад, гектар землі, пшеницею, здав, і заробив тисячу доларів. Але варто врахувати, що її потрібно культивувати, орати, обробити і покропити. Що вклали, то і повернули. Але ніхто ж цього не розуміє. Люди дивляться лише на кінцевий результат. Звісно, хто має 100-500 гектарів, тому вигідніше. Ось фірма «Сварог» у Сокирянах має дуже багато землі в оренді. Вони можуть отримати непоганий прибуток. У мене, до прикладу, тільки гектар саду є. Вирощую яблука, персики, абрикоси. А з підвищенням ставки, думаю, люди будуть викорчовувати сади.
Чоловік каже, до таких радикальних методів хіба у крайньому разі вдадуться, адже у селі, правду кажучи, нічим більше зайнятися. А ось на ціну фруктів орендна плата вплине суттєво.
- Цього року собівартість кілограма яблук у мене становила 5,20 гривні. А їх потрібно ще реалізувати, - каже садівник. – А якщо ще піднімуть орендну плату, то собівартість буде 6,20. А хто такі дорогі яблука купить? Зарплати ж у нас не підвищують.
А. Дерев`янко, міркує, що з підвищенням ставки перейде на вирощування дешевших культур. Адже за нинішніх умов про значний прибуток навіть говорити не можна. Тут аби на початковий рівень вийти.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар