
Право на отримання спадку мають особи, визначені у заповіті. У разі ж відсутності документа, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини, спадкування здійснюється за законом у порядку визначених законодавством черг.
Кожна наступна черга спадкоємців одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття. За загальним правилом, частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Проте є випадки, коли спадкоємці за усною чи письмовою угодою між собою можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.
Щоб отримати спадок, треба вчасно підготувати усі документи
У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом суд визнає спадщину відумерлою. Це відбувається за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар