
До редакції газети «Погляд» звернулася чернівчанка Ірина, вчителька молодших класів у школі Сторожинецького району. Нещодавно жінка проходила профмедогляд і витратила на це чотири дні, тоді як минулими роками вона справлялася з цим завданням за один.
– Раніше проходила медогляд і санмінімум впродовж одного дня і сплачувала за це приблизно 50 гривень, – розповідає пані Ірина. – А цьогоріч довелося викласти 70. Проте річ не у грошах. Мене обурює той факт, що необхідно було витратити на це чотири дні. Стомлює стояння у різних чергах: то за новими бланками, то за квитанцією для оплати аналізів у банку, то за розрахунковим чеком, потім знову – довжелезна черга, щоб написати заяву на проходження санмінімуму. І аж після цього йдеш до усіх необхідних лікарів у Сторожинецькій поліклініці. Але і на цьому не кінець. Треба ще поїхати в Чернівці до дільничного лікаря, аби саме він переписав із книжки у нові бланки усі щеплення. Навіщо так було ускладнювати життя, чим медична книжка старого зразка завинила? Причому додалося робити і медикам, які через додаткову писанину не встигають оглядати пацієнтів. Вважаю, що такі непродумані нововведення – це марна трата часу і нервів.
Лікарня у Чернівецькій області завищувала ціни на медогляди
За словами головного лікаря МКМУ «Госпрозрахункова поліклініка профілактичних оглядів» міста Чернівці Романа Николишина, зміни при проведенні профілактичних медичних оглядів обумовлені наказом міністерства охорони здоров’я від 21 лютого 2013 року. Відповідно до нього, старі медичні книжки замінили новою формою, яка не містить інформації про особисті дані людини, а відображає лише допуск до роботи. Персональні дані відвідувачів установи, а саме результати аналізів та висновки вузьких спеціалістів не підлягають масовому розголошенню, а зберігаються в реєстратурі поліклініки в персональній картці людини за формою №140-5/о. Вартість медичного огляду залишилась незмінною (30-125 гривень, відповідно до професії) і за бланк нової особистої медичної картки необхідно заплатити 10 гривень. Її вистачає на три медогляди. Загалом, систематичний медичний огляд необхідно проходити людям різних професій: вчителям, косметологам, офіціантам, кухарям, поштарям, будівельникам тощо.
Зазвичай медогляд можна пройти за один день. Щоправда, якщо передбачена здача аналізів у бактеріологічній лабораторії, то результати будуть аж за чотири дні.
Як повідомив «Погляду» заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області В’ячеслав Чернявський, справді, медична книжка тепер нового зразка і складається вона з двох сторін: на першій – паспортні дані людини, на другій – допуск до роботи. Усі інші дані збирають на базі того медичного закладу, де проходять медогляд, фіксують їх в індивідуальній картці.
Щодо затраченого часу на проходження медоглядів, то він не мав би збільшуватися, порівняно з попередніми роками. Пан В’ячеслав каже, якщо таке трапляється, це не з вини лікарів, які здійснюють медобстеження та керівників, які відповідають за організацію роботи медперсоналу.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар