
Кожен із нас, хто користується супермаркетами, уже звик до стандартного на касі: «добрий день», «чи маєте картку», «чи потрібний пакет». Це обов’язок касира. Та якщо перші дві фрази касира, ніщо більше як етикет, то третя – «чи потрібний пакет», з корисливою метою. Адже пакет пропонують не безкоштовно. І вартість його, залежно від розміру, становить від одного до чотирьох гривень.
Здавалося б, нормальна практика, адже покупцю потрібно у чомусь винести продукти, особливо якщо набираєш цілий кошик чи візок. Та якщо задуматись і підрахувати, великі супермаркети лише на пакетах заробляють за день близько одної-двох тисяч гривень. Помножте вартість пакета (в середньому - 2,5 гривні) на середню кількість покупців (1,5-2 тис.), які проходять за день лише через одну касу). А таких кас може одночасно працювати навіть до десяти.
Як повідомили у Вінницькій фірмі, яка виготовляє поліетиленові пакети, гуртова ціна на пакети «майка» розмірами 30/50, становить 55 копійок. Відтак супермаркети лише на одному пакеті заробляють майже 2 гривні (!). Не задумуючись про це, ми витрачаємо задарма стільки грошей. Адже щоразу здійснюючи покупку, беремо новий пакет. Хоча вдома їх постійно викидаємо.
Чернівчанка Валентина Климюк, яка неодноразово бувала на шопінгу в європейських країнах каже, що пакети в супермаркетах там дають безкоштовно. Крім того, їхню кількість ніхто не обмежує. Та це тільки на перший погляд здається, що пакет задурно. Будь-що має свою ціну. І безплатні пакети – це маркетинговий хід, бо насправді вартість пакета включено у вартість купленого товару. Та покупцям приємно, що пакет – це як додатковий сервіс. Та і супермаркетам вигідно давати своїм покупцям продукцію із своєю рекламою.
Однак, як пояснили в обласній інспекції з питань захисту прав споживачів, українське законодавство не передбачає включення вартості пакетів до ціни товару.
– Якщо пакети використовуються суб’єктом споживання як пакувальний матеріал, їхня вартість входить у ціну товару, – каже в. о. начальника інспекції Надія Кутиніна. – Якщо на пакетах встановлено цінники і є спеціальний код, це також товар, а не пакувальний матеріал, який реалізується безкоштовно. Його пропонують покупцю за бажанням.
Зрозуміло, що поліетиленові пакети нині це зручно і необхідність, без якої складно обійтися. Та їх можна використовувати як мінімум декілька разів. Це щоразу зекономить кілька гривень для сімейного бюджету. Крім того, стане вашим вкладом у збереження навколишнього середовища. Варто також пам’ятати, що йдучи вулицею з пакетами, повними продуктів, ми рекламуємо певний супермаркет. І, зрозуміло, що безкоштовно!
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар