
Мета нинішніх дій Нацбанку одна – посилення довіри населення до національної валюти та зменшення попиту на іноземну валюту. І, паралельно з цим, заспокоєння інвесторів.
Те, що рішення прийняли саме перед виборами, свідчить, що Нацбанк бачить позитивну динаміку операцій на валютному ринку, пов`язаних з тим, що в цілому резерви зростають і є позитивні перспективи залучення валюти кредиторів.
Ходили серйозні чутки, що для президента основне – провести виборчу кампанію, а після цього валюту «відпустять» і все полетить шкереберть, але до виборів її «втримають». Рішення прийняли під вибори, адже розуміли, якщо чутки ширитимуться, то в неділю, понеділок та вівторок спостерігатиметься серйозний бум споживчих покупок та покупок валюти в очікуванні таких подій. І такий бум міг би спровокувати матеріалізацію цих очікувань. Тому для того, аби це загасити, був завданий попереджувальний удар – Нацбанк послабив заходи валютного регулювання, чим показав, що він триває ситуацію під контролем, впевнений у ній та що у нього достатньо резервів, щоб послабити паніку, - вважає кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії та менеджменту ЧНУ Богдан Сторощук.
- Якщо Нацбанк більш-менш впевнено стоїть на ногах, то в умовах виникнення таких чуток це був дуже важливий крок, щоб посилити довіру населення. І вдало вибрано час для його реалізації – четвер, перед вихідними, щоб нейтралізувати можливу паніку у вихідні, котра точно роздувалася б певними силами, щоб дестабілізувати ситуацію.
Але рішення Нацбанку про дерегуляцію в умовах, коли ринок нестабільний, в тому числі і з політичних причин, є дуже хорошим знаком. Власне, я цього так швидко не чекав. Ніхто не думав, що його приймуть минулого тижня. Втім, якщо Нацбанк це зробив швидше, значить, має на те підстави, - каже експерт.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар