
Верховна Рада на пленарному засіданні 1 грудня прислухалася, нарешті, до вимог підприємців і ухвалила відстрочку використання касових апаратів. За законопроєкт №4439-Д проголосували 320 депутатів у першому читанні і відразу проголосували 319 - у другому.
Доповідач по законопроєкту Ярослав Железняк зазначив, що цей документ не є ідеальним, і він багато кого не влаштує - і серед депутатів, і серед підприємців. Однак ухвалити компромісний варіант законопроєкту після гарячих дискусій все-таки необхідно, тому що 1 січня (термін, коли касові апарати і РРО повинні бути у всіх ФОПів) вже за місяць.
За словами представника профільного комітету, основних пунктів компромісу чотири: фіскалізація, тобто запровадження касових апаратів, переноситься на рік - до 1 січня 2022 року, скасовують кешбек, вносять зміни у списки «ризикових груп» (залежно від видів діяльності ФОПів) і скасовують велику кількість штрафів, які найбільше турбували підприємців.
За що проголосувала Рада?
Цей закон відстрочив до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО для ФОПів, які є платниками єдиного податку другої - четвертої групи. Обсяг їхнього доходу протягом календарного року не повинен перевищувати граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, хто здійснює діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.
Документ визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб'єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, на підставі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати.
Документ прив’язує граничні обсяги доходів різних груп ФОПів до розмірів мінімальної заробітної плати (МЗ), встановленої на початок року:
- для першої групи - 167 розмірів МЗ замість 1 млн грн;
- для другої групи - 834 розміри МЗ замість 5 млн грн;
- для третьої групи - 1167 розмірів МЗ замість 7 млн грн.
Виключаються норми про компенсацію покупцям (споживачам) за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу. Йдеться про так званий кешбек. Також скасовуються і штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, і за відсутність попереднього програмування товарів в РРО.
До 1 січня 2022 року пролонгується застосування знижених розмірів фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО (програмних реєстраторів розрахункових операцій) при проведенні розрахункових операцій.
Степан КРАЙНЯК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар