
Через суттєве здорожчання собівартості яблук, нині буковинські фермери вимушені тримати їх у сховищах.
- В області є 30 фруктосховищ, з них 20 – з регульованим газовим середовищем, що дозволяє основну частину зібраного врожаю зберігати без утрати якості, - розповідає Олександр Варжевський, директор департаменту АПР Чернівецької ОДА. – Ось торік збирали по 120-130 центнерів яблук з гектара, валом – 260 тисяч тонн. Частину тримали у сховищах, а частину відразу реалізовували на ринках, тому активно продавали яблука аж до морозів.
Цього року буде менший урожай, приблизно 100-110 центнерів з гектара. Багато яблук обпало, і їх здали як падалицю на соки. Тому на зберігання фруктів буде значно менше.
Замість буковинських яблук на ринках – імпортні
Ось садівник з Хотинщини Іван Музика каже, цього року навіть не переймається реалізацією врожаю, адже його майже немає. Хоча яблук вистачить усім, адже садів на Буковині дуже багато.
- Наших яблук цілком достатньо, - каже О. Варжевський, - але купити їх дійсно дорого. Та дороге нині все – запчастини, засоби захисту, техніка, солярка. Самі садівники кажуть, що мають зі своїх садів дуже малий прибуток, раніше був у рази більший. Бо якщо ціну на яблука підняти до рівня того, що фермери у них вкладають, їх взагалі ніхто не купить. Фермери намагаються не брати кредитів, а працювати за свої гроші.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар