
Попри систематичні обіцянки політичних партій та кандидатів, мовляв, поліпшення відчуєте вже сьогодні, завтра і післязавтра, люди, за звичкою, готувалися лише до гіршого. В тому числі і до курсу гривні. Втім, як це не дивно, побоювання людей не справдились. Звісно, курс національної валюти за кілька днів стрибками змінювався то в один, то в інший бік, але станом на середу, 28 жовтня, він трохи зміцнився. Долар США втратив у ціні 4 копійки та зафіксувався на рівні 22,86 гривні. В той час як євро, навпаки, здорожчав на 6 копійок і нині коштує 25,28 гривні.
Але експерти кажуть, такі стрибки гривні свідчать лише про приховане стримування курсу національної валюти. І ні про що інше.
- Можна це пов`язати з місцевими виборами, але вони, доки не запущена реформа децентралізації, ні на що ще не впливають. Ці речі між собою пов`язані, але слабо, - розповідає Богдан Ковалюк, кандидат економічних наук ЧНУ.
Проте економісти поки що нічого не прогнозують. Богдан Сторощук, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії та менеджменту ЧНУ, каже, нестабільність ситуації пов`язана із незадоволенням дій України в Європі. І це впливає на подальше кредитування, від якого все залежить.
- Але я в цілому більш схильний до позитивних прогнозів, ніж до негативних. Крім цього, вирішальною буде ця зима. Побачимо, скільки газу споживемо, яка ситуація буде у Росії, якою буде ціна на газ, як переживе зиму промисловість, чи дадуть нам черговий транш кредиту цієї зими, - зазначає експерт.
Варто нагадати, що на цей рік у держбюджеті закладено долар по 21,7 гривні.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар