
Правила нарахування субсидій знову змінюються. Днями у Пенсійному фонді України розповіли, за яких умов буде продовжено надання житлових субсидій на неопалювальний період. Як зазначається у повідомленні ПФУ, з травня 2023 року субсидії на неопалювальний період будуть призначені для більшості домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому опалювальному періоді. Водночас житлова субсидія на наступний період призначатиметься на підставі нової заяви та декларації домогосподарств, до складу яких входять:
- внутрішньо переміщені особи;
- особи, що орендують житло для проживання;
- особи, які зверталися по призначення житлової субсидії на придбання побутового палива.
Близько 600 тис. українських працюючих пенсіонерів очікують додаткову надбавку орієнтовно 624 гривні після перерахунку пенсії
Також звернутися за продовженням житлової субсидії потрібно, якщо не всі зареєстровані у домогосподарстві особи проживають за місцем реєстрації. «Житлові субсидії на наступний період будуть призначені на підставі отриманої інформації від організацій-постачальників послуг, зокрема, про забезпеченість громадян житлово-комунальними послугами за встановленими цінами (тарифами) та розміром платежів на комунальні послуги та управління багатоквартирним будинком, – пояснюють у ПФУ. - За відсутності необхідної інформації житлова субсидія на такі послуги не призначатиметься».
Про надбавку пенсіонерам
Багато пишуть про черговий перерахунок пенсій для пенсіонерів, які після виходу на пенсію продовжують працювати. Додаткові гроші отримають українці, які вийшли на пенсію за віком, але працюють та продовжують напрацьовувати страховий стаж. При цьому є один нюанс: перерахунок провадиться лише після набуття 24 місяців страхового стажу після призначення або попереднього перерахунку пенсії конкретному пенсіонеру. Тобто, простими словами, якщо пенсіонер працює і пенсію йому перераховували минулого року, то зараз підвищення на нього не поширюється.
Для тих, хто відповідає вищезгаданим умовам, формально перерахунок пенсій відбувся з 1 квітня. Але враховуючи, що право на автоматичний перерахунок визначає страховий стаж, придбаний у тому числі по лютий поточного року, і те, що страхувальники подають звіти за 1 квартал 2023 року до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування до 10 травня, перерахунок працюючим пенсіонерам за фактом проводиться у травні (як повідомлялося раніше, близько 600 тис. українських пенсіонерів очікує додаткова надбавка у 624 гривні). Але грошові виплати виявляться на рахунках пенсіонерів лише у червні, причому вони отримають одразу надбавку за три місяці.
Кому пенсії не підвищать
Ми вже раніше писали про перерахунки та індексації пенсій, але все ж таки є категорії громадян, яким цього року пенсії не підвищать. Зокрема, законодавством не передбачено підвищення пенсії для:
- громадян, які працюють, але мають маленький страховий стаж;
- експрацівників прокуратури;
- екссуддів;
- громадян, яким виплачують пенсії розміром, що вищий, ніж максимально можлива сума 20 930 грн.
Втім, для останніх трьох категорій пенсіонерів це не так суттєво через великі розміри пенсій. А ось для пенсіонерів із невеликим стажем це болісно, адже розрахунковий розмір пенсії у них нижчий за 2,1 тис. грн.
Про українські пенсії за кордоном
Після початку повномасштабної війни в Україні частина пенсіонерів виїхала за кордон. У тих, хто отримував пенсії на банківську картку, жодних проблем не виникло – вони продовжують отримувати свої пенсії. Водночас чимало громадян, які раніше отримували пенсії поштою, залишилися без грошей.
Про зміни у цій сфері пошлемося на роз’яснення Мінреінтеграції. Тепер отримувати пенсії за кордоном можна буде переказом через «Укрпошту», якщо, звичайно, «Укрпошта» надає таку послугу в країні, де перебуває пенсіонер. Про це у соцмережі повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
Але, можливо, простіший вихід – змінити спосіб отримання пенсії на банківську картку, для чого пенсіонеру необхідно подати відповідну заяву до Пенсійного фонду. Щоб провернути цю процедуру віддалено, пенсіонеру необхідно отримати кваліфікований електронний підпис КЕП.
Після отримання КЕП потрібно зайти на веб-портал електронних послуг та вибрати пункт «Про пенсійне забезпечення» у власному кабінеті. Потім слід вибрати пункт «Внесення змін до пенсійної справи» та заповнити форму заяви, завантаживши необхідні документи. Заява має бути засвідчена власною КЕП, після чого вона автоматично надійде до ПФУ.
Як отримати КЕП
Створити КЕП можна через «Дію» або Приват24. Щоб створити КЕП через Приват24, достатньо мати статус клієнта Приватбанку і зареєструватися в системі Приват24. Після цього треба зробити кілька дій:
- Авторизуватися в особистому кабінеті Приват24 (privat24.ua).
- У меню «Всі послуги» виберіть вкладку «Бізнес».
- Вибрати опцію «Електронний підпис фізичної особи».
- Заповнити інформацію у формі заявки для отримання сертифіката.
- Перевірити правильність заповненої інформації та натиснути «Дані вірні».
- Придумати та ввести пароль для файлу, який буде сховищем ключів, натиснути «Далі».
- Ввести пароль, який ви отримаєте у СМС або в мобільному додатку Privat24.
- Поставити позначку про те, що ви погоджуєтесь з умовами та правилами, натиснути «Далі».
- Готово, КЕП створено.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар