
Для фермерів нині розпочалася чи не найвідповідальніша пора – придбання добрив, препаратів, техніки та, звісно ж, насіння. І щоб вибір насіння був легким, а його результати тішили, треба знати та дотримуватися кількох порад. Вони нескладні, але і від розчарування застережуть, і гроші зекономити допоможуть.
Порада 1. Ретельно вибираємо сорти. Найперше, треба звернути увагу на урожайність, лежкість (час зберігання, упродовж якого насіння не втрачає своїх властивостей) та витривалість (комплексна стійкість до хвороб та шкідників) насіння. Звісно, високоврожайні сорти на практиці не завжди дають гарний урожай і проблема не у насінні. Вони потребують умов. Натомість звичайне насіння невибагливе, і через це в результаті може бути більш продуктивним.
Порада 2. Сорти чи гібриди – вирішуйте заздалегідь. Якщо хочете лише зібрати плоди, доцільніше буде придати гібридне насіння з маркуванням F1. Якщо ж плануєте заготувати насіння про запас – купуйте звичайні сорти. При цьому варто пам`ятати, що гібридні сорти за умов правильного вирощування забезпечують стабільну врожайність; інтенсивний розвиток; стійкість до хвороб, несприятливих умов; однорідність плодів, яскраве забарвлення; високі смакові властивості. Але збирати насіння з гібридів немає сенсу – його або взагалі немає, або дуже поганої якості.
Порада 3. Рослини підбирати треба відповідно до зони вирощування. Тоді вони регулярно плодоноситимуть, а плоди будуть якіснішими та здоровішими на вигляд.
Порада 4. Використовувати краще оброблене насіння. Тоді воно краще переживе несприятливі умови.
Порада 5. Імпортне насіння слід ретельніше вибирати. Попри поширену думку про високу якість імпортного насіння, воно таке не завжди – контрафактної продукції на ринку багато. Навіть якщо якість підозри не викликає, краще дізнатися більше про те, що хочете купити, особливо якщо справу маєте з новим сортом. Крім цього, треба уважно роздивитись упакування з насінням – маркування, термін зберігання, термін посіву та висадки. Цю інформацію досить часто неправильно трактують – часто її перекладають з пакетів імпортного насіння автоматично, не звертаючи уваги на кліматичні умови.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар