У зв’язку з прийнятим бюджетом на 2016 рік були внесені певні зміни до податкового законодавства, зокрема в Податковий кодекс. Про це під час прес-конференції повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.
Зокрема, він перерахував, такі зміни:
- Податок на прибуток. Скасовано річне декларування для суб’єктів господарської діяльності, які за попередній звітний період мали обсягу оподаткованих операцій більше ніж 20 мільйонів. Раніше була річна звітність і такі суб’єкти сплачували авансові внески щомісячно. У зв’язку з введенням змін вони декларуватимуть раз на квартал звітність з наростаючим підсумком і відповідно змінюється сплата авансового внеску ними. Всі інші суб’єкти, які не підпадають під цю категорію, будуть звітувати один раз у рік.
- Податок на доходи фізичних осіб. Відбулись зміни в частині ставки податку. Якщо раніше були дві ставки податку – 15% і 20%, то зараз встановлена єдина ставка оподаткування – 18%.
- Військовий податок. У зв’язку з тим, що тривають військові дії, податок продовжений на 2016 рік і залишається без змін.
- Єдиний соціальний внесок. З 2016 року ЄСВ, яке утримується із заробітної плати працівників, скасоване. Окрім цього, знижено ставку податку ЄСВ з 41% до 22%.
- Податок на додану вартість. Відбулись зміни щодо суб’єктів господарської діяльності, які знаходяться на спецрежимі оподаткування, - ті, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції. Якщо раніше сплачений ними ПДВ направлявся виключно на розвиток матеріально-технічної бази, то з 2016 року по зернових та технічних культурах буде співвідношення – 85% податку до державного бюджету і 15% - на спеціальний рахунок податку на додану вартість. По великій рогатій худобі та молоку – сплата в бюджет 20% і 80% на розвиток суб’єкта господарської діяльності. По інших сільськогосподарських товарах і послугах – 50% в державний бюджет і 50% в місцевий. Також відбулись зміни в частині відшкодування ПДВ. Якщо до 2016 року були обмеження в заявленні бюджетного відшкодування, то тепер надано усім право заявляти державне відшкодування. Створено два реєстри: перший – для суб’єктів, які відповідають критеріям автоматичного державного відшкодування, другий – всі інші категорії платників податку.
- Спрощена система оподаткування. У І і ІІ групі не відбулось змін, а для ІІІ групи знижено поріг з обсягу оподаткованих операцій, які дозволяли бути на спрощеній системі оподаткування, з 20 мільйонів до 5 мільйонів гривень. Таким чином ті суб’єкти господарської діяльності, які за 2015 рік задекларують більше, ніж 5 млн гривень, зобов’язані до 20 січня поточного року самостійно подати заяви в органи ДФС для того, щоб їх зняли з платників спрощеної системи оподаткування.
- Податок на нерухоме майно. До 2016 року максимальна ставка була 2% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м. З 2016 року вводять збільшення порогу до 3%.
- Оподаткування елітної нерухомості. Це поняття є новим, раніше воно було відсутнє. Для осіб, які мають квартири площею понад 300 кв.м. та будівлі площею більше 500 кв.м., ставка податку складатиме 25 тисяч гривень на рік.
- Транспортний податок. Підлягати оподаткуванню будуть автомобілі вартістю понад мільйон гривень, враховуватиметься і модель, марка, пробіг автомобіля. Механізм буде встановлюватися постановою Кабінету міністрів. Ставка податку – 25 тисяч гривень. Чітко також вказано, що автомобіль має бути випущений не більше як 5 років тому.
- Акцизний податок. Встановлено акциз на горілку та горілчані вироби - 105,8 грн. за один літр 100%-го спирту (було 70,53% грн.). Пляшка горілки 0,5 літрів міцністю 40% подорожчає на 13,3 грн.
Окрім цього, з 2016 року відмінено рентну плату за транспортування газу. Водночас вводиться податок на додану вартість по цій операції.
За словами Івана Матіоса, також запроваджено систему електронного адміністрування акцизного податку при здійсненні операції реалізації пального. Це буде аналог податку адміністрування податку на додану вартість. Він запроваджується з 29 лютого до 1 квітня 2016 року. Система буде працювати в тестовому пробному режимі. З 1 квітня система електронного адміністрування запрацює в звичайному режимі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар