
Як розповів кореспонденту vidido.ua адвокат бюро «Дутка і партнери» Руслан Семенюк, для того, щоб товар експортувати, особи, на яких покладається обов’язок дотримуватися вимог митного режиму, повинні:
1) подати документи на такі товари;
2) сплатити митні платежі, якими відповідно до закону обкладаються товари під час вивезення за межі митної території України;
3) виконати вимоги щодо застосування передбачених законом заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;
4) у деяких випадках, встановлених законодавством, подати дозвіл на проведення зовнішньоекономічної операції з вивезення товарів у третю країну (реекспорт).
Згідно з ст. 185 Податкового кодексу України за основною ставкою ПДВ (20%) обкладається постачання товарів, робіт, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Відповідно до ст.195 Податкового кодексу України за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України: а) у митному режимі експорту; б) у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п.5 частини першої ст. 86 Митного кодексу України; в) у митному режимі безмитної торгівлі; г) у митному режимі вільної митної зони.
Товари вважають вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджено митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.
У разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України, до операцій з експорту таких товарів застосовують нульову ставку.
При цьому відповідно до ст. 187 Податкового кодексу, датою виникнення податкових зобов’язань у разі експорту є, зокрема, дата оформлення вантажної митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар