
У Мінфіні порахували, що цього року сукупний держборг України на кінець липня 2014 року становив 69,23 мільярда доларів, загальний внутрішній становить нині 28,482 мільярда доларів, а сукупний зовнішній зріс на 8,5 відсотка – до 40,743 мільярда доларів. Якщо розкинути цю суму на кожного працездатного українця, вийде, що торік цей борг зріс на 3313 гривень і сягнув 28 тисяч 640 гривень. А, відповідно до планів Мінфіну, цього року цей борг зросте ще на 10 тисяч гривень. Тож кожен із нас змушений буде відпрацювати вже 39 тисяч гривень. Це по 3250 гривень щомісяця. Тобто майже на тисячу гривень більше, ніж в середньому заробляє буковинець.
Звичайно ж, основна причина такого стрімкого росту гривневого боргу – це девальвація (більше половини боргів у валюті). Проте з’явився цей борг не на порожньому місці, а став результатом багаторічних прорахунків наших керманичів. Однак згаданими загальновідомими цифрами наші борги не обмежуються, каже керівник проекту «Ціна держави» центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук. Є ще й приховані борги – те, за що бюджет не розрахувався торік, позаторік і навіть кілька років тому. Наприклад, борги Укравтодору за вже виконані підрядниками роботи, досі не розрахувалися за проекти Євро-2012 тощо.
Дорогі кредити МВФу проїдаємо
– Ми підрахували, що, окрім самого боргу, який вже перевищує річний середній заробіток українця, кожен платник ще повинен витрачати свої гроші на обслуговування цих боргів (990 грн. 2013 року), а також платити за «прихованими боргами» (308 грн. за рік, що минув) – у сумі майже 1300 гривень додатково з кишені кожного. А щонайгірше, цього року ці додаткові витрати вже становитимуть 1808 грн. Для кожного, і майже третина з цієї суми (522 грн.) – це «приховані борги».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар