
Дивно, але факт: ті, хто ще рік тому бив себе у груди і обіцяв всіма правдами і неправдами повернути Крим Україні, нині ніби оніміли – про анексований півострів і не згадують. Забули про понад 2 мільйони українців, котрі там залишилися, про військові кораблі, які не встигли вчасно вивести звідти і які досі не повернули. Власне, згадувати про втрачену територію стали дедалі рідше ще півроку тому. Навіть підписуючи сумнозвісні (і бутафорні) Мінські домовленості, про захоплений Крим навіть не згадали.
Вочевидь, доля півострова цікавить лише кримських татар, які не припиняють спроб повернути собі батьківщину. Колишній голова кримського меджлісу Мустафа Джeмілєв нещодавно заявив, що за час російської анексії півостров покинули понад 10 тисяч кримських татар, ті ж, що залишилися, потерпають від жорсткої дискримінації, викрадення та переслідувань.
Свого часу від переслідувань на батьківщині втік і правозахисник Енвер Кадиров, котрий разом із родиною оселився у Хотині. Попри те, що вимушений жити на чужині, намагається не втрачати зв’язку із рідними, котрі залишилися на окупованій території, та дізнаватися останні новини звідти.
Урядовці вірять, Крим повернеться до України скоріше, ніж всі сподіваються
– Я поїхати до Криму, аби провідати рідних, не можу, боюся переслідувань, а ось моя дружина ризикнула і зараз перебуває там. Із розповідей знайомих знаю, що там зараз обстановка дуже напружена, особливо через конгрес кримських татар, який має відбутися у Криму, – розповідає чоловік. – Він закликає всіх кримчан, котрі втекли з півострова, повернутися всіма можливими способами. Багато кому вдалося потрапити на анексовану територію, аби взяти участь у з’їзді, попри загрозу переслідувань з боку окупаційної влади. Окрім того, чимало кримських татар перебувають нині під вартою, термін їхнього утримування продовжили, а судові справи затягують.
Своєю чергою українські можновладці лише між іншим згадали про Крим. Кілька днів тому міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Крим повернеться до України навіть раніше, ніж всі сподіваються. Мовляв, цьому посприяють міжнародні санкції проти Росії за анексію цієї території. Окрім того, згадав, що і Україна, нарешті, підготувала пакет економічних санкцій проти країни-агресора і скоро їх підтримає Кабмін.
А тим часом у самому Криму, із розповідей тамтешніх мешканців, життя – не малина. Власне, найбільше дошкуляє місцевим слабенький потік туристів. Є місця, де пляжі у розпал сезону порожні.
Мешканка Сімферополя Анна каже, була неприємно вражена нещодавніми відвідинами курортного містечка Штормове. На зазвичай людних пляжах нині – ні душі, а мікроринок вздовж основного підходу до пляжу із колись жвавою торгівлею тепер порожній. Хоча, зізнається, не всюди ситуація така катастрофічна. Є містечка, які змогли привабити бодай ту малу кількість туристів, котрі є – пропонують не тільки море і пляж, але і різні атракціони та анімаційні вистави для дітлахів, наприклад.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар