
Сьогодні, коли подейкують, що можуть виникнути проблеми із постачанням газу, не зайвим буде запастися запасним варіантом. Звичайно ж, міняти газову плиту на електричну не всім по кишені, та й частенько, коли мова йде про вбудовані моделі, треба підбирати ще й меблі. Більш доступним та зручним варіантом буде настільна електроплита. Вона компактна і потребує лише розетки і рівної поверхні, на якій можна було б її поставити. Виглядають такі прилади значно краще за своїх попередників, та й функцій в їхньому арсеналі більше. Що ж до вартості, то вона також досить таки доступна, та тут все залежить від якості та функціональності.
Розмір має значення
- Зазвичай настільні плити випускають з одною або двома конфорками. Від цього безпосередньо залежить розмір плити та можливості й час на приготування їжі, - розповідає продавець-консультант магазину побутової техніки Анастасія Баб’як. - Звісно ж, якщо готуватимете для родини, то краще підбирати пристрій з двома нагрівальними елементами, так зможете готувати кілька страв одночасно. Двоконфорні електричні плити виготовлювачі випускають з конфорками різного діаметра. Відповідно до цього треба підбирати й каструлі з відповідним діаметром дна, що збігається з розміром нагрівальної поверхні. Якщо ж потреби в приготуванні великої кількості їжі немає, то можете сміливо купувати одноконфорну модель.
Ціни на плити коливаються від 200 до 2000 гривень
Спіраль, «блін» чи кераміка
У сучасних міні-плит без керамічного покриття конфорки бувають двох типів - з ТЕНами або чавунними «блінами». В індукційних плит замість цього використовується склокерамічне покриття, - каже спеціаліст.
Купуючи електроприлади, перевірте чи все працює
Перш за все, купуючи електроприлади, перевірити прямо в магазині чи всі функції справно працюють. Також зверніть увагу на гарантійний термін, він повинен бути не менше 12 місяців.
Бажано, аби сервісний центр, який обслуговує дану техніку, був у Чернівцях. Це значно зручніше, ніж відправляти товар у Київ, наприклад. Це значно зекономить час. Хоча, споживач має право взяти із обмінного пункту інший товар на тимчасове використання, поки не повернуть ваш товар.
Так само пам’ятайте, що інструкція до товару обов’язково повинна бути написана українською мовою. Якщо ж цього немає, значить, товар завезено на територію країни контрабандою.
Якщо ж з товаром виникли проблеми, то покупцю варто звернутися або до продавця, або до сервісного центру для усунення недоліків. Термін на їх усунення – до чотирнадцяти днів. Якщо за даний термін нічого не змінилося, покупець має право на повернення грошей чи на обмін на якісний товар.
Для постійної і інтенсивної роботи краще підходять чавунні конфорки. Особливістю плиток такого типу є оснащення суцільним, чавунним нагрівальним елементом - конфоркою, яка рівномірно розігріває поверхню каструлі. А регулювання за допомогою ручок дає можливість встановити бажану величину нагріву. Вбудовані індикатори показують стан плити під час роботи. Така плита економніша за прилад з ТЕНом, оскільки довше зберігає та рівномірно розподіляє тепло. До недоліків електроплит з чавунними конфорками можна зарахувати тривале розігрівання, високе споживання електроенергії та, так само, відкритий нагрівальний елемент.
Індукційні електроплити хоч і з’явилися на прилавках не так вже і давно, але навіть попри високу ціну, приваблюють покупців. По-перше, у них зручне сенсорне регулювання, що дає змогу встановлювати параметри нагріву, потужність і величину нагрівання, оригінальний дизайн, вони компактніші та споживають менше електроенергії. До того ж вони безпечні, оскільки робоча поверхня під час приготування залишається холодною. Включати індукційну плитку не потрібно, вона починає функціонувати автоматично, коли на поверхню встановлюють посуд, а після приготування прилад також самостійно припинить роботу. До недоліків індукційних плит належить необхідність придбання спеціального посуду, інакше, вона не працюватиме. Також склокераміка може легко дряпатися.
Плити з духовкою більш функціональні
Настільні плити з духовкою виконують практично всі ті ж функції, що й повноцінні плити. Такі моделі зазвичай мають дві конфорки, а духовка може бути додатково оснащена грилем. Плита з духовкою економніша за стандартну електроплиту, але при цьому дозволяє готувати практично ті ж страви. При купівлі такої моделі звертайте увагу на внутрішнє покриття духовки, аби воно було антипригарним і його було зручно мити.
Корпус з нержавійки та склокераміки практичніший за емаль
Корпуси плиток виготовляють з двох типів сталі - емальованої або нержавіючої. Частіше трапляється перший варіант, але другий є значно практичнішим і більш довговічним. На емальованих поверхнях можуть з'являтися подряпини та іржа, а нержавійка, навпаки, більш стійка до механічних впливів і не боїться більшості засобів для чищення. Не поступається за своєю практичністю і міцністю й склокераміка. Вона витримує не тільки навантаження, але і вплив високих температур, проте «не любить» агресивних засобів для чищення.
Товщина корпусу також має значення. Адже надто тонкий матеріал може прогинатися під вагою важкої каструлі і легко деформуватися при падінні, наприклад.
Плита може мати низку додаткових функцій
Сучасні виробники подбали про те, щоб настільними електричними плитами, як і їхніми стандартними аналогами, було зручно користуватися. Серед широкого арсеналу функцій до найбільш потрібних і корисних входять таймер, захисне блокування, автоматичне вимикання та захист від перегріву. Тому, обираючи собі плиту, звертайте увагу на це.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар