
На перший погляд видається, що все просто. Маєш квартиру, от і роби у ній, що хочеш – хочеш крамницю, а хочеш ресторан. Та виявляється, і тут є певні нюанси.
- Недостатньо самого бажання використовувати власну житлову нерухомість для організації чи то перукарні, чи то магазину, чи то кафе. Вимоги, що ставляться для будівництва житлової нерухомості, значно відрізняються від тих, що ставляться для будівництва нежитлової нерухомості. Враховуючи таку відмінність, не всі житлові приміщення можуть бути функціонально придатними до використання у формі комерційної нерухомості, - розповідає юрист Роман Задорожний.
Через це існує певний порядок, затверджений рішенням міської ради, котрий встановлює процедуру реалізації власниками житлових приміщень бажання/рішення змінити функціональне призначення їхньої нерухомості. Недотримання даного порядку не дозволяє змінити функціональне призначення. Своєю чергою без зміни у встановленому порядку функціонального призначення не допускається експлуатація житлових приміщень для інших (в т.ч. господарських) цілей.
Недостатньо самого бажання використовувати власну житлову нерухомість для організації чи то перукарні, чи то магазину, чи то кафе
- Зміна функціонального призначення приміщення (наприклад – з квартири у кафе тощо) не завжди можлива. Нормативними актами встановлені обмеження, які потрібно обов’язково враховувати. До прикладу, ст. 8 Житлового кодексу передбачає, що переведення придатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у нежилі, звичайно, не допускається. У виняткових випадках переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі може здійснюватися за рішенням уповноважених органів, - стверджує фахівець. - Порядок зміни функціонального призначення житлових приміщень для здійснення господарської діяльності у м. Чернівцях встановлений Положенням, затвердженим Рішенням Чернівецької міської ради VI скликання від 26.04.2012р. №499.
У Чернівцях житлові приміщення, стосовно яких вирішується питання щодо переведення із житлового у нежитловий фонд, повинні, зокрема, відповідати певним умовам:
- знаходитися у цокольному або першому поверсі житлового будинку та мати можливість обладнання окремих виходів на міську вулицю, магістраль, проїзд або двір;
- знаходитися на другому поверсі багатоквартирного житлового будинку у випадках, якщо вони безпосередньо пов’язані з нежитловими приміщеннями на першому поверсі та обладнані окремими виходами на міські вулицю, магістраль, проїзд або двір;
- житловий будинок не повинен бути визнаний аварійним тощо.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар