
Нині, коди ціни на все захмарні, вибір подарунків – річ непроста. Адже хочеться і близьких порадувати, і не розоритися при цьому. А тому важливо правильно підходити до вибору подарунка.
Найкращий подарунок – замовлений
Хай би що дарували та якою приємною була увага, та найчастіше, якщо подарунок не
Думки вголос
Чого хочете на Новий рік?
У чарівну новорічну ніч, наповнену казкою, я хотіла б отримати щось таке, що подарує мені маленьку радість. Оскільки ані погода, ані ситуація в країні особливо не тішить, хочеться хоч на Новий рік повірити у диво. Звісно ж, не відмовлюся і від солодощів чи подарунків.
Від Нового року чекаю позитивних зрушень та змін на краще. Особисто мені хотілося б знайти наступного року нову, кращу роботу з пристойною зарплатнею та гнучким графіком роботи, а також скористатися перевагами безвізового режиму та, нарешті, побувати (у ролі туриста, а не заробітчанина) в Європі, до якої так прагне приєднатися наша країна. Сподіваюсь, що врешті, настане справжній довгоочікуваний мир, а не чергове перемир'я.
Дуже хочу, аби ми розпочали Новий рік миром, а не війною. Напевно, це бажання всіх українців. Люди просто втомилися від неї, від постійних недолугих сварок у Верховній Раді. Тому зараз все матеріальне відійшло на задній план, і єдине бажання нині у всіх – щоб настав, нарешті, мир.
Опитувала і фотографувала Яна МАРІЯНЧУК
обговорено, він не надто потрібний, а тому кілька хвилин радості і презент перетворюється на пилозбірник, який з часом може пощастить передарувати комусь іншому, хто своєю чергою можливо продовжить естафету. Отож, найкраще, якщо подарунки обговорюють у компанії друзів чи між родичами заздалегідь, якщо ж не знаєте що подарувати, наприклад, якщо людина малознайома, то, звісно, краще подарувати гроші, а вона витратить їх так, як їй видається правильним.
- Скажу чесно, хоч я й дівчина, та терпіти не можу коли дарують різний непотріб, типу великих м’яких іграшок, статуеток, підсвічників тощо. Тому і з коханою людиною, і з друзями ми завжди напередодні свята обговорюємо, кому що потрібно і відповідно до цього кожен робить «замовлення». Таким чином отримувати подарунок вдвічі приємніше, адже знаєш, що це те, чого так хотіла і що справді знадобиться. До того ж і тому, хто дарує, теж приємно, адже він знає, що не викидає гроші на вітер і річчю користуватимуться, а не закинуть в ящик чи віддадуть комусь. Щоправда, є люди, які люблять непотріб зі своєї оселі нести у подарунок комусь, я такого не розумію. Якщо немає грошей, то краще вже просто символічно принести шоколадку чи щось подібне і все, - ділиться чернівчанка Ольга Гавюк. – Якщо ж людина малознайома, чи ідей для подарунка немає, то звичайно, ідеальний варіант – це гроші. А що купити за них, людина вже сама визначить.
Отож, у хіт-параді практичних та приємних подарунків чільне місце посідають гроші.
Не менш приємним подарунком є ювелірні вироби та дорогі аксесуари, на кшталт хорошого механічного годинника. Такий подарунок може обійтися від 300 до кількох тисяч гривень. Все залежить від матеріалу, витонченості роботи, бренда та багатьох інших факторів. Знижка та акції при цьому суттєво не вплинуть на ціну. Проте такий подарунок особливо оцінять жінки, щоправда, обирати прикрасу варто відповідно до смаків та уподобань людини, стиль її життя та підхід до вибору гардероба, аби подарунок можна було носити, а не просто милуватися ним.
Косметика та парфумерія так само у тренді. Її можна підібрати на будь-який смак та гаманець. Загалом ціни стартують від сотні-півтори та сягають п’яти-шести сотень. Ціни різняться залежно від марки, країни виробника і крамниці, де продають товар. Щоправда, якщо мова йде про вибір декоративної косметики чи ароматів, то тут потрібно мати уявлення про те, чим людина користується, чому надає перевагу. А ось не надто знайомій людині краще дарувати щось нейтральне, наприклад, засоби догляду за волоссям чи креми, які можна вважати універсальними. Чоловікам часто дарують набори для гоління тощо. Та, звичайно, цю групу подарунків краще обирати разом або ж порадитися з людиною, чого б їй хотілося та чим вона взагалі користується.
Технічні гаджети – це той подарунок, котрому напевно радіють усі від наймолодших і до передпенсійного віку. За словами продавця магазину електроніки Едуарда Марчука, найпопулярнішими є планшети та смартфони. Проте якісний подарунок такого типу обійдеться не менш як у 2000 гривень. Економити тут не варто, адже дешеві товари зазвичай неякісні. Обирати гаджет варто підставі того, для чого він потрібен, адже якщо підлітку, скажімо, потрібен дорогий ігровий ноутбук, то для роботи та перегляду фільмів переплачувати за такий же потужний пристрій немає сенсу. Отож поцікавтеся, для чого потрібен гаджет, а вже тоді розкошелюйтесь. Разом з тим дарувати подібні подарунки варто з товарним чеком та гарантійним талоном, аби у разі проблеми щасливий власник міг звернутися до продавця та виправити її.
Ну і, звісно, багато хто мріє про подорож, та таке для більшості залишається мрією, адже кілька сотень євро у країні, де зарплата ледь сягає сотні доларів – сума солідна і для багатьох просто космічна. Правда, можна подорожувати і найближчими мальовничими місцями України, та хочеться справжньої мандрівки до екзотичних країв, моря, сонця, або ж хоч до Європи, аби побачити, яким є Новий рік та Різдво по-європейськи.
Сувеніри вже набридли
А ось сувеніри, символи прийдешнього року, магнітики, свічки – все це вже всім набридло. Так само мало хто хоче отримати на Новий рік шкарпетки чи каструлю, адже хочеться свята, а подібні презенти, швидше, вганяють у депресію та буденність.
Діти мають сприймати увагу, а не подарунок
Якщо ми звикли відкуповуватися від наших дітей дорогими подарунками, гаджетами, то цього діти від нас і будуть просити. Варто зрозуміти, що як тільки дитина починає від вас вимагати що-небудь, то це свідчить, що дитина, перш за все, вимагає вашої уваги. Вимагає він планшет чи просто вимагає, аби ви запитали, як у неї справи. І для того щоб обмежувати якісь польоти фантазії, доцільно спілкуватися з дитиною на теми, що таке сімейний бюджет, на що живе родина. Дуже добре стосовно подарунків спрацьовує метод, коли дитині пропонують написати лист бажань. При цьому дитині потрібно запропонувати написати, наприклад, п’ять подарунків, які б вона хотіла отримати, та щоб вони були адекватними. А потім вже батьки можуть обирати із цього списку. Звичайно, дитина не знає про це і для неї це буде сюрпризом.
Слід зазначити, що більшою мірою діти люблять атмосферу того, що це подарунок. Звичайно, якщо ми вже довели до такої стадії, що дитина нам влаштовує істерики з приводу гаджетів чи чогось іще, то це сигнал, аби замислитися, що ми робимо не так та чому дитина привертає увагу саме у такий спосіб.
Та загалом діти просто дуже люблять увагу. Та варто до дітей доносити і те, що вони мають робити якісь посильні знаки уваги батькам, бабусям та дідусям, наприклад, листівочку чи почерпнути ідеї з інтернету та зробити власноруч ялинкову прикрасу. І думаю, якщо ми хочемо прищепити дитині якісь моральні цінності, то варто робити подаруночки разом. Наприклад, можна виготовити для усіх гостей ялиночки із цукерків. І тоді, коли дитина зробить щось для когось своїми руками, то вона, звичайно, цінуватиме будь-який інший подарунок, який вона отримає. Неважливо, чи це будуть шкарпетки від бабусі чи модель літака від дідуся.
Та якщо все печально і запущено, тоді батькам потрібно розбиратися, у чому річ і чому все склалося саме так. Коли дитина вимагає чогось, то причина криється в особливостях виховання. Це або нестача уваги або її надлишок, коли дитина просто залюблена і балувана.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар