
Як обманюють кредитні шахраї? Що робити, якщо на вас повісили чужу позику? ТОВ "Мілоан" продовжує серію публікацій про безпеку даних споживачів онлайн-послуг у спецпроекті "Все, що ви повинні знати про кредити".
Сьогодні поговоримо про найпоширеніші схеми, які використовують аферисти при оформленні позик.
Звернення до брокера-шахрая
Терміново потрібно отримати кредит онлайн? У вас погана кредитна історія і немає постійного заробітку? Подумуєте про звернення до кредитних брокерів? Будьте обережні, адже ви ризикуєте стати жертвою однієї з найнебезпечніших схем фінансових аферистів.
Є два варіанти розвитку подій:
- позичальник переказує передоплату брокеру, але так і не отримує обіцяної послуги;
- брокер вимагає у клієнта дані та документи нібито для отримання кредиту, а насправді використовує їх у особистих цілях – оформлює кілька позик на ім'я жертви, забирає гроші собі та зникає.
У першому випадку людина втрачає лише передоплату, а от у другому — втрати можуть бути значно серйознішими.
Відгук на "липову" вакансію
Зловмисники розміщують вакансію із привабливими умовами роботи, проводять співбесіди, а потім виманюють у своїх жертв інформацію, щоб оформити на них кредити без дзвінків. Під час пандемії багато хто залишився без роботи, що зіграло на руку шахраям.
Співбесіди аферисти зазвичай проводять у месенджерах. Все виглядає цілком природно. Людині ставлять декілька уточнюючих питань та обіцяють передзвонити, якщо кандидатура підійде. Підходять абсолютно усі! На завершальному етапі, нібито для працевлаштування, жертв просять надіслати копії паспорта, ІПН, фото із паспортом в руках. Наступний крок — подання заявок до МФО та банки для оформлення кредитів від імені претендентів.
Дистанційна заміна сім-карти
Шахраї збирають дані про жертву з різних джерел. Після цього звертаються до мобільного оператора та подають заявку на дистанційну заміну сім-карти. Щоб отримати таку послугу, достатньо знати 2-3 номери, на які найчастіше дзвонить абонент і суму останнього поповнення рахунку.
Присвоївши номер мобільного жертви, шахраї подають заявки на кредити, знімають гроші з карток, змінюють паролі до інтернет-банкінгу.
Детальніше про шахрайство з кредитами, банківськими картками та способи захисту даних в інтернеті — читайте у розділі “Наша турбота про ваші дані в мережі” на сайті спецпроекту Мілоан. Ви дізнаєтеся, як МФО перевіряють позичальників, які заходи безпеки можуть завадити аферистам взяти на вас кредит, як відрізнити реальну МФО від шахрайського проекту та ще багато цікавого та корисного!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter