
Поширеним явищем серед мешканців України є поганий сон. 15% дорослого населення у всьому світі мають скарги на нерегулярний або недостатній сон. Певна частина людей середнього віку вживає снодійні препарати, які допомагають подолати проблеми із засинанням. Прийом сильнодіючих ліків повинен відбуватися під наглядом медичного працівника.
До чинників, що можуть сприяти виникненню проблем зі сном, належать:
- старший вік;
- збій у роботі гормональної системи;
- куріння, вживання алкоголю;
- сидячий образ життя;
- захворювання внутрішніх органів;
- збій біоритмів.
До факторів розладів сну можна також долучити припинення вживання лікарських засобів, у тому числі снодійних.
Медикаменти, що призначені лікарем проти інсомнії (безсоння), можна купити в аптеці АНЦ. Таблетки полегшують засинання та мають заспокійливий ефект.
Причини порушення сну
До причин інсомнії можна віднести передусім стрес та нездоровий спосіб життя. Також важливим фактором є зміна часових поясів або перехід на зимовий/літній час. Імунітет організму слабне, з'являється млявість. У такому випадку слід приймати недорогі вітаміни, які підвищують рівень поживних речовин у крові.
Порушення сну відбувається внаслідок серйозних захворювань, які можуть спричиняти больові відчуття на фізичному рівні. Через біль людина не в змозі заснути. При цьому пацієнт переживає за свій стан, що теж впливає на емоційний комфорт. Психічні порушення також є серйозною причиною звернення до лікаря, не тільки через проблеми зі сном.
Недотримання гігієни сну є найпопулярнішою причиною інсомнії. Недостатня кількість годин сну, раннє пробудження та пізнє лягання, а особливо нерегулярність графіку сну стимулюють проблеми із засинанням. Варто приділити увагу своєму біоритму задля відновлення якісного сну.
Як лікувати розлади сну
Загальноприйнято у першу чергу усувати причину інсомнії. Якщо це гігієна, необхідно встановити чіткий графік засинання і пробудження. Якщо фізична або неврологічна хвороба – потрібен догляд лікаря та вживання таблеток. Найчастіше призначають заспокійливі або препарати, що стимулюють сон. Для лікування порушення сну застосовуються фізичні та психотерапевтичні заходи, які не проходять без участі спеціаліста.
За легкої форми безсоння фахівці пропонують своїм пацієнтам обходитися без медикаментозних препаратів. Однак якщо проблема вимагає скорішого вирішення, без седативних, заспокійливих та снодійних засобів просто не обійтися.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter