
Шукаючи заробітків, багато українських жінок виїхали за кордон. Хатні робітниці, доглядальниці, прибиральниці, покоївки – за все беруться українки, аби заробити на проживання рідних, які залишились удома. Та таку роботу з досить пристойною зарплатою можна знайти і вдома.
Коли Чернівці декларують, як привабливе місто для туристів, готельний бізнес стає щоразу актуальніший. І одна з найзатребуваніших професій у цьому бізнесі – покоївки. Бо ідеальна чистота та затишок – найважливіший показник престижності закладу. І саме бездоганна робота цих працівників, одна з ознак успішного готелю. А хороша працівниця ніколи не залишиться без роботи.
Що роблять люди цієї професії, зазирнути за двері готельного номера намагався цього тижня наш кореспондент.
Вирішила спробувати себе у ролі покоївки у чотиризірковому готелі у центрі Чернівців, який облюбували відомі артисти та політики. Відразу скажу, що готель привабливий не лише зовні. Біля входу мене зустрічає швейцар, у холі тут приємна атмосфера, ввічливі адміністратори, а коли заходиш у номер, усе сяє чистотою та свіжістю. Це неодмінно робота покоївок. У такий номер хочеться зайти і тут залишитись відпочити.
Генеральне прибирання щодня
Скільки доводиться докласти зусиль покоївці, аби навести порядок у номері, знають лише вони. Генеральне прибирання у номері, а за однією людиною закріплено, буває, таких номерів десяток і більше. Аби уявити обсяг роботи, згадайте, що ви робите вдома, коли влаштовуєте генеральне прибирання, і помножте це мінімум на десять. Титанічну працю виконують тендітні жінки, адже чоловіки у цій професії трапляються дуже рідко.
Працюємо на клієнтів, але і бережемо працівників
Готельний бізнес наразі дуже актуальний у Чернівцях. Ми сприяємо туристичному розвитку міста. Бо в першу чергу, наші гості мають де поселитись. Маємо постійних клієнтів, і це вже про щось говорить. Працюємо на клієнтів, постійно розвиваємось, аби задовольнити їхні смаки. Думаю, сервіс та послуги, приваблюють клієнтів.
Зрозуміло, що без професійного персоналу, нам б це не вдалося. Ми ретельно підбираємо персонал і цінимо своїх працівників. У нас немає плинності кадрів. Вчасно виплачуємо заробітну плату, а ще працівники отримують повний пакет соцзабезпечення. Власник підтримує своїх працівників.
З щітками, віниками, хімічним миючими засобами, пилососами та іншими засобами доводиться поратися цілий день. Адже стандартний обов’язок покоївки: щоденне, поточне і генеральне прибирання номерів і закріплених за нею приміщень, заміна постільної білизни, рушників і туалетних речей після кожного виїзду мешканця, а в разі тривалого проживання – у терміни, передбачені правилами, та багато іншого.
Та свою роботу покоївка Світлана Гладченко, з якою ми сьогодні «прибираємо» готель, виконує швидко, якісно і що головне – охоче. Жінка каже, тут гарний колектив, а до працівників ставляться з повагою.
У професію покоївки С. Гладченко потрапила випадково. Жінка переїхала до Чернівців із Харкова. Спершу працювала в їдальні касиром, а згодом коли заклад харчування закрили, змушена була шукати нову роботу. У центрі зайнятості їй запропонували роботу покоївки у готелі. І чотири роки Світлана Гладченко підтримує чистоту та порядок у цьому готельному комплексі.
Працюють покоївки позмінно. У більшості з них восьмигодинний робочий день. Та є й такі, що працюють уночі. У обов’язки входить: прибрати на поверсі та у номерах. Хай там, що, а відвідувачі готелю мають бути задоволені.
– Ми не маємо права допустити, щоб клієнт відчув, що щось негаразд, адже підтримуємо сервіс на високому рівні, інакше буде просто соромно, – каже С. Гладченко.
Якість роботи покоївки у цьому закладі перевіряють тричі. Тому прибирати доводиться на совість.
За час своєї роботи покоївка бачила різних клієнтів. Каже, є такі, що і ліжко за собою застелять, сміття акуратно складуть у пакет. Працювати з такими відвідувачами легко. Та цінують кожного клієнта, бо за сервіс вони платять гроші, – каже покоївка.
Забувають гребінці та ноутбуки
Покоївки уже звикли, що відвідувачі часто забувають у номерах речі. Зазвичай це – гребінці, гаманці, дорогоцінні прикраси, телефони та навіть ноутбуки. Ці речі ніколи не викидають, зберігають усе упродовж півроку. Адже, здавалося б, дрібничка, може бути дуже цінною для людини.
– У нас був випадок, коли клієнтка повернулася за гребінцем, – розповідає заступник директора готелю Ніна Чинуш. – Та якщо термін зберігання збіг, а клієнт не повернувся за речами, роздаємо їх малозабезпеченим чернівчанам.
Та серед знахідок у номерах бувають й оригінальні речі. Нещодавно С. Гладченко, коли зайшла у номер прибирати, знайшла за ліжком кішку породи Сфінкс. Коли жінка зайшла у кімнату з-за дивану на неї дивилося двоє зелених очей (усміхається, - авт.).
Мають вихідні та добре заробляють
Хоча робота покоївки не найлегша, та на заробітну плату у цьому комплексі працівники не скаржаться. Скільки отримують за місяць роботи, не розповідають, але хваляться, що крім зарплати, є премія. А ще безкоштовні обіди. Працює покоївка на місяць приблизно 15 днів, то ж часу вистачає і на домашні справи та приділити сім’ї.
Ідеальна чистота та затишок – найважливіший показник престижності закладу. І одна з найзатребуваніших професій у цьому готельному бізнесі – покоївки
– Покоївка у нас добре заробляє, – каже Н. Чинуш. – Для проживання, навіть у такий не легкий для держави час, вистачає. Вважаю, що для проживання заробітків вистачає, і не потрібно їхати на за кордон. Адже є більші цінності, це – сім’я, родичі. А в чужій країні пощастити може не відразу. Тому зважитися на заробітки може не кожна людина. Требу бути дуже сильною, аби витримати у чужій країні, де немає рідних, підтримки.
Покоївок навчають в училищі
Здобути професію покоївки у Чернівцях можна у профтехучилищі. Випускають у нас увесь затребуваний на ринку праці персонал. Та, за словами Н. Чинуш, аби стати професіоналом, не обов’язково мати освіту. Головне – бажання навчатись та працювати. Немає у цій професії і вікових обмежень. Але молодь на цю роботу не йде. Часто це жінки середнього віку. Але обов’язково фізично здорова людина, бо справитись із таким обсягом роботи, який покладено на покоївку, старшій людині буде непросто.
– До нас приходили на стажування студенти з профтехучилища, - розповідає Н. Чинуш. – Але працевлаштовуватись вони не просились.
Вимоги до кандидата у покоївку:
- працелюбність;
- чесність;
- відповідальність;
- організованість;
- охайність;
- висока витривалість;
- комунікабельність;
- дипломатичність;
- здатність справляти гарне враження;
- уважність.
Леонтьєв побажав чорні штори на вікна
Готельний комплекс, де працює покоївкою Світлана Гладченко, облюбували відомі артисти, які гастролюють у Чернівцях. Серед відвідувачів тут бачили і відомих політиків, спортсменів.
Та ці люди поводяться дуже скромно і не афішують свого перебування. До готелю їх заводять та виводять у супроводі продюсерів та, буває, охоронців.
– Пропонуємо відомим особистостям сфотографуватися та залишити відгук у книзі пропозицій, – каже Н. Чинуш. – У холі комплексу розмістили фото та відгуки наших клієнтів. Усіх, хто у нас поселявся, важко перелічити. Та були тут і політики, серед них навіть В. Ющенко та Ю. Тимошенко, і ціла когорта артистів. Серед них: Тіна Кароль, Ані Лорак, Потап і Настя Каменських, Ірина Білик та багато інших.
Запам’ятався адміністрації комплексу лише один незвичний випадок від візиту артистів. Коли російський артист Валерій Леонтьєв попросив, аби вікна закрили повністю чорною тканиною. Своє побажання артист не пояснював.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар