Мер Миколаєва Олександр Сенкевич був відсторонений від обов’язків рік тому рішенням міськради. Але справжній «меропад» почався ближче до осені 2018 року. Першим у відставку відправили мера Чернівців Олексія Каспрука. Депутати міської ради достроково припинили повноваження міського голови, зокрема, звинувативши мера в неправильних кадрових рішеннях.

Каспрук заявив, що всі звинувачення на його адресу – це маніпуляції.

«Обґрунтування секретаря суперечить законодавству. Багато зауважень стосуються не міського голови, а ради. Тепер це мені пред'являють. Жодних юридичних підстав мене знімати немає. Я просто як кістка в горлі багатьом депутатам», – заявив він, але оскаржувати рішення депутатів не став.

Не так мирно пройшло «скидання» мера Полтави Олександра Мамая, який був незмінним міським головою з жовтня 2010 року. Але депутати Полтавської міської ради на позачерговій сесії 14 вересня визнали його роботу незадовільною. Його повноваження достроково припинили, зазначивши, що підставою стали «численні порушення Конституції та законів України, прав і свобод громадян».

Олександр Мамай після відсторонення спочатку намагався оскаржити рішення міськради, навіть виходив на роботу, але в підсумку визнав свою відставку.

Досить сумна ситуація в Україні з призначенням послів. У 10 країнах світу в нас тимчасово повірені в справах України чекають або призначення, або відкликання.

Кого з високопосадовців ніяк не звільнять або не допризначать в Україні