
Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект про олігархів. За ухвалення в першому читанні проекту закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599) проголосували 275 народних депутатів України.
Не голосували в повному складі фракції ОПЗЖ, "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос". З фракції "Слуга народу" за проголосував 231 депутат.
Документ передбачає, що рішення про визнання особи олігархом буде ухвалювати РНБО на підставі подання від: уряду, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету. Після цього президент видає відповідний указ про введення ухваленого рішення в дію, й воно остаточно набирає чинності з дня опублікування указу. Дія закону розрахована на 10 років.
Згідно із законопроектом, олігархом можуть визнати фізичну особу, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:
- бере участь у політичному житті;
- може впливати на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який у день набрання чинності цим Законом є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до закону "Про захист економічної конкуренції" і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це положення;
- підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Законопроект передбачає створення реєстру олігархів. Ті, кого включать до реєстру:
- не зможуть здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій відповідно до Закону "Про політичні партії в Україні"; бути покупцем (бенефіціаром покупця) у процесі приватизації об'єктів великої приватизації;
- будуть зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку, встановленому законом "Про запобігання корупції".
Також передбачено, що, у випадку контакту публічного службовця з олігархом або його представником, такий службовець зобов'язаний подати декларацію про контакти. Визначається, коли не подається декларація про контакти, зокрема, коли це відбулося на офіційних заходах, хід яких відображається в режимі прямої трансляції по радіо, телебаченню або через мережу Інтернет у режимі, доступному для масового приймання, а також на судових засіданнях.
Джерело: УНІАН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар