
Для Майї Санду поїздка до Києва стала першою у статусі президента Молдови. Після підписання угоди про співпрацю президенти Санду і Зеленський виступили зі спільною заявою. Вони спільно розширюватимуть співпрацю і разом крокуватимуть до Євросоюзу.
Україна і Молдова домовилися створити президентську раду, в рамках якої будуть формувати стратегію і координувати дії.
- Останніми роками молдавсько-український діалог на рівні глав держав було практично нівельовано. Я підтверджую, що Україна є стратегічним партнером для Республіки Молдова, і підтримка постійної і прагматичної співпраці з Україною є важливим завданням для Республіки Молдова і для інституту Президента, - заявила Санду.
За словами глав держав, для економічного розвитку обох країн цікава співпраця у сферах інфраструктури, туризму, транспорту, транзиту і енергетики. Не менш важливим президенти вважають гуманітарне і соціальне співробітництво. Зокрема, потрібно розвивати контакти між громадянами країн, розробляти нові ініціативи в освіті, науці, охороні здоров’я, спорті й не забувати про забезпечення прав етнічних меншин.
Про невизнання Придністров’я
Зеленський заявив про незмінну позицію України щодо Придністров'я.
- Ми твердо підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність Республіки Молдова у межах її міжнародно визнаних кордонів, - підкреслив він.
Хоча на брифінгу тему Криму не порушували, у твітері Володимир Зеленський написав, що Майя Санду не боїться називати півострів українським.
Про інтеграцію з Євросоюзом
Володимир Зеленський вважає, що стратегічна мета України і Молдови збігається - це членство в Європейському Союзі.
- Частину переговорів ми приділили стратегічним питанням України і Молдови... Членство в Євросоюзі це справді стратегічна мета. Тут наші підходи повністю збігаються... Також закликаємо ЄС поглибити діалог із загальної зони вільної торгівлі й поступової галузевої інтеграції, у тому числі у сферах юстиції, цифрової економіки, енергетики, транспорту і навколишнього середовища, - сказав Зеленський.
Про боротьбу з контрабандою
Санду і Зеленський торкнулися теми боротьби з контрабандою на українсько-молдавському кордоні, зокрема на її придністровській ділянці.
- Це справді важлива сфера співпраці, враховуючи у тому числі й наше прагнення інтеграції у загальний ринок з Європейським Союзом, - сказав Президент України.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар