
- Обробки проти шкідників варто проводити тільки після їхньої появи та наростання чисельності, яка загрожує зниженню врожаю та його якості. А от із хворобами значно легше боротись, застосовуючи профілактичні обробки, - радить начальник відділу моніторингу прогнозування Державної фітосанітарної інспекції Чернівецької області Ольга Гунчак.
Із появою сходів капусти починають шкодити хрестоцвіті блішки, які за декілька днів не залишать і сліду від посівів, а тому обробіть препаратом «актара» (0,9 мл на 3-5 л води) або «аперкот» (1,5 г на 10 л води). Ні в якому разі не можна застосовувати хімічні препарати на посівах редиски та цибулі на перо, оскільки термін очікування до збору врожаю становить від 20 до 30 днів і продукція не буде цілком безпечною для споживання.
На посівах та посадках цибулі найбільш шкодить хвороба – пероноспороз, або несправжня борошниста роса, яка може з'явиться вже через 3 тижні після посадки. Характерними особливостями появи цієї хвороби буде пожовтіння листя цибулі, відставання у рості, з передчасним засиханням і навіть повною загибеллю при сильному ураженні. Щоб цього уникнути, у період активного росту обробіть рослини «квадрісом» (6 мл на 5 л води), «ридомілом голд» (25 г на 5 л води) або «фіталом» (20 мл на 5 л води).
Проти довгоносиків, попелиць та медяниць у фазу розпускання бруньок – рожевого бутону обприскайте зерняткові дерева «актарою» (1,5 мл на 8-10 л води), «енжіо» (1,8 мл на 5 л води), «каліпсо» (2 мл на 10 л води). Для захисту від парші та борошнистої роси варто додати в робочий розчин «скор» або «спліт» (2 мл на 10 л води).
Щоб не гнили ягоди полуниці та суниці до цвітіння використайте один із фунгіцидів: «світч» (7,5 – 10 г на 3 л води), «тельдор» (8 г на 5 л води), «хорус» (6 г на 5 л води). Після масового цвітіння кущі слід обприскати повторно. Якщо на ділянці торік шкодили жуки сунично-малинного довгоносика, які підгризали бутони, додайте у вищезазначену суміш «актеллік» (6 мл на 3 л води).
Щоб око радували чудові троянди біля будинку, обов’язково подбайте і про їхній захист від різних хвороб. В період активного росту на початку бутонізації використовуємо препарати: «світч» (7,5-10 г на 10 л води), «флінт стар» (4-5 мл на 10 л води), «фундазим», «фундазол» (15-20 г на 10 л води).
Обприскування фунгіцидами томатів проводять через 15 днів після висадження розсади в грунт за сприятливих для хвороби погодних умов або при появі фітофторозу на ранніх сортах картоплі, наступні – через 10-14 днів. За характером дії фунгіциди поділяють на контактні та системні. Контактні пригнічують інфекцію лише на обробленій поверхні листків та плодів. До контактних препаратів належать: «альфа-мідь» (30 г на 5 л води), «метеор» (25 г на 5 л води), «темп» (20 г на 5 л води), «чемпіон» (20 г на 5 л води). Більш ефективними вважаються системні. До них належать «інфініто» (15 мл на 5 л води), «консенто» (20 мл на 5-8 л води), «ревус топ» (6 мл на 5 л води), «ридоміл голд» (25 г на 5 л води), «тайтл» (15 г на 10 л води), «танос» (15 г на 10 л води), «татту» (60 мл на 10 л води).
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар