
Ще влітку у Чернівцях із робочим візитом перебував наш земляк, міністр юстиції України Павло Петренко. З-поміж іншого він пообіцяв, що до кінця цього року слідчий ізолятор у центрі міста закриють. Що ж буде на його місці і куди його перенесуть – наразі невідомо. Так само, як і терміни, коли це взагалі буде здійснено.
- Для прикладу, у Норвегії майбутні судді та прокурори, які хочуть стати на посаду, зобов’язані посидіти у камерах їхніх тюрем (які набагато кращі, аніж наші), щоб усвідомити принципи та необхідність захисту прав людини, - сказав тоді міністр юстиції Павло Петренко. - Вважаю, що саме місцева громада має визначити, що там має бути. Такі приклади є в інших містах, коли відбуваються конкурси. Там має точно бути не репресивний об’єкт, повинна бути зовсім інша філософія. Це може стати візитівкою Чернівців. Тобто це питання до жителів міста. Зараз маємо здійснити ліквідацію, консервацію цього закладу (до кінця цього року) і громада повинна сказати своє слово.
Наразі єдине, що вдалося реалізувати з обіцяного міністром – перевести в установи відбування покарання 14 в’язнів, які засуджені на все життя.
Окрім Чернівецького СІЗО, за межі міст планують перевести слідчі ізолятори у Києві, Черкасах, Львові, Хмельницькому та Одесі.
За словами міністра, це фінансуватиметься за кошти інвесторів – обов’язковою умовою для них буде будівництво нового приміщення СІЗО, але вже за містом.
Щоправда, у пенітенціарній службі не знають, коли має відбутися впровадження цієї реформи.
За словами керівника прес-служби відділу пенітенціарної служби у Чернівецькій області Дмитра Соколика, наразі установа працює у штатному режимі, жодних вказівок поки що не надходило. І про можливе перенесення слідчого ізолятора за межі Чернівців вони поки що не знають.
У міській раді також наразі немає інформації, коли будуть закривати СІЗО (і чи взагалі будуть).
- Будівля слідчого ізолятора перебуває у державній власності – Міністерства юстиції, – каже Чернівецький міський голова Олексій Каспрук. – Тому наразі ми не маємо жодної інформації, коли планують закриття СІЗО у місті. Якщо будівлю передадуть органам місцевого самоврядування, тоді можна буде говорити щось конкретне.
До речі, сама будівля в’язниці – є пам’яткою архітектури. Її будівництво почалося 1812 року (під час війни з Наполеоном). Тоді це була околиця міста, а нині – центр Чернівців.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар