
Чотири дні на базі ФОК "Олімпія" у Чернівцях тривав чемпіонат України з боксу серед жінок, молоді та юніорок.
Завдяки високому рівню змагань глядачі мали змогу переглянути видовищні поєдинки як юних спортсменок, так і титулованої еліти жіночого боксу. Подивитися бої приходили колишні спортсмени та ті, хто робить у боксі перші кроки. Різні тактики, техніки ведення бою, бажання перемогти і запекле суперництво тримали у напрузі від першого раунду і до рішення суддів.
Своїми враженнями від турніру та загалом ставленням до боксу поділилася Юлія Циплакова, МСМК, чемпіонка України.
- Як Ви прийшли у бокс? Чому саме цей вид єдиноборства обрали?
- Якось зустріла свого брата-тренера і він запропонував, мовляв, спробуй свої сили у боксі, хоч для себе. Я прийшла і буквально з першого дня закохалася у бокс і ось уже десять років тренуюся. Мені дуже подобається, що тут є і сила, і спритність, і швидкість, і різкість, і подекуди нахабство, і при цьому потрібно дуже добре обдумувати кожен крок.
- А що найважливіше у боксі: досвід, техніка чи якісь інші риси?
- Важливо поєднання усіх рис, та головне – це внутрішній стержень. Тобто якщо ти у душі боєць, то ти виходиш впевнено і можеш «переламати» навіть досвідченого спортсмена. Важлива настроєність і, звичайно ж, працелюбство і любов до цього виду спорту.
- Бокс – непростий вид спорту. Скільки часу потрібно працювати, аби досягти результатів?
- Із власного досвіду скажу, що прийшовши у бокс у двадцять чотири роки, у двадцять п’ять вже стала майстром спорту. Я вигравала турніри, за які можна було давати звання навіть майстра спорту міжнародного класу. Не обов’язково займатися тим чи іншим видом спорту з дитинства, аби досягнути результатів.
Щоправда, досвід потрібен у плані фізичної підготовки. Адже ми рухаємося, дихаємо, працюємо у тому чи іншому темпі. Тобто потрібно робити фундамент для подальшого розвитку.
- У чому ж вбачаєте основні переваги боксу?
- Бокс мені подобається, тому що тут задіяні всі групи м’язів. Плюс йому притаманні такі риси, як швидкість, гнучкість, спритність і сила. Себто всі ці риси зібрані у боксі. І їхнє поєднання дає величезні можливості. Ти на рингу можеш і «танцювати», і рухатися та пурхати, а можеш обирати більш жорстку тактику і бити.
- А чи потрібно відразу ж визначатися із ціллю занять, тобто чи буде це професійний спорт чи тренування, як то кажуть, для себе?
- Все залежить від тренера, від того, як він навчить любити цей вид спорту, та від його підходу до спортсмена.
- Скажіть, багато часу забирає у Вас спорт та чи залишається на дозвілля?
- Дуже багато, практично увесь час. Та для мене бокс – це хобі, і це хобі поєднане з моєю роботою, себто таке собі поєднання корисного з приємним. Та якщо є бажання, то знайти час можна для усього. Наприклад, колись і працювала, і займалася боксом. Коли я готувалася до чемпіонату Європи, ще не була у збірній, а тільки входила, тому доводилося працювати, та я знаходила час для тренувань. Головне – мати бажання займатися.
- Що ж важливо для молодих спортсменів, аби вони почувалися на рингу впевненіше?
- Головне – це підхід до людини. Крім цього, деякі тренери просять досвідчених спортсменів посекундувати новачкам і ми їх готуємо до поєдинку, намагаємося підбадьорювати.
- Які враження залишив по собі чемпіонат України у Чернівцях?
- Це головні змагання, які дають путівку на чемпіонат світу, де спортсмени будуть виборювати олімпійські ліцензії. На цих змаганнях обов’язково треба було перемогти. Адже якщо не вдалося це зробити тут, то їхати на європейські чи світові змагання не має сенсу.
Це вже другі всеукраїнські змагання. І скажу, що наша команда радо приїжджає сюди і на змагання, і на збори. Попри те, що з Харкова дорога не близька, я ще за тиждень починаю збирати речі й охоче їду сюди.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар