
Декотрі місця у Чернівців вже давно перетворилися на маленький Шанхай. Павільйони різного штибу, конструкції, лотки, дерев’яні «шпаківні» та торговельні майданчики під брезентом вгризлися у клапоть землі, наче на великому китайському базарі. Тут не лише торгують чим завгодно, навіть квартирами. І, звісно, не обходиться без того, аби перехожі могли чарку перехилити.
На них фактично ніхто не звертає уваги, але трапляється, що якийсь торговий павільйон беруться зносити.
Із криками та бійкою два тижні тому демонтували МАФ, що на проспекті Незалежності поруч із АЗС. Павільйон належав «Гіпербуду», де продавали квартири. Аби перешкодити працівникам міськради демонтувати МАФ, тут влаштували ціле шоу. Павільйон оточили КАМАЗами, всередині зачинилися люди. Та вже ж за декілька годин його таки демонтували.
– Павільйон встановили без дозволу міської ради, – зазначив заступник міського голови Георгій Леонтій. – Фірму "Гіпербуд", яка самовільно його облаштувала, попереджали декілька разів. Забудовник та його підрядники могли і самі демонтувати тимчасову споруду. Та вони цього не зробили. Тому зносити її довелося примусово.
Удаватися у подробиці епопеї між міськрадою та будівельним комплексом не будемо. Цікавим є інший факт. За кілька метрів, біля готелю «Турист», стоїть аналогічна ятка, а ще поруч розплодилося ціле торговельне містечко. Та жодну з цих конструкцій чомусь не демонтують.
Після скандального демонтажу МАФу, на запитання кореспондента «Погляду» міський голова Чернівців Олексій Каспрук відповів, що всі незаконно встановлені малі архітектурні форми будуть знесені. Мер закликав чернівчан перш ніж щось зробити в місті незаконне, подумати про наслідки.
250 місць визначать для МАФів у Чернівцях згідно із новим проектом комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті
– Ми завжди готові надати дозволи, якщо треба, на сесії публічно розглянути питання встановлення тієї чи іншої малої архітектурної форми, внесення змін в добудову чи прибудову тих чи інших архітектурних об’єктів тощо, – зазначив міський голова. – Але все, що робиться самовільно, буде знесено і зруйновано.
Ось тепер після роз’яснення мера все стало на свої місця. Головне – отримати дозвіл, а який вигляд матиме місто, не має особливого значення. Купки пияків, бродячі собаки, килими із недокурків, в’їдливий запах гарячих бутербродів, розмірені прогулянки закутаних у валянки дам, які обслуговують цей шикарний комплекс, – це ландшафтні «фішки» того місця, де мали би зупинятися туристи.
Одразу зауважимо, що на сайті міськради з’явилася інформація про те, що наразі розробляється проект комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті. Відповідний проект розглянули на черговому засіданні архітектурно-містобудівної ради. Згідно з проектом, у Чернівцях визначать 250 місць для МАФів.
За словами головного архітектора Чернівців Наталії Хілько, зараз аналізують, з ким із підприємців варто продовжувати договори, з ким укладати нові. Деякі тимчасові споруди знесуть, а власникам, які допустили незначні порушення, оголосять попередження. Щодо абсолютно нових місць розташування, то насамперед оберуть ті райони Чернівців, де не вистачає торговельних місць.
Що зміниться після реалізації комплексної схеми розміщення МАФів, «Погляд» повідомить у своїх наступних випусках.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар