
Майже вісім років знадобилося правоохоронцям, щоб розкрити буцімто будівельну аферу. За словами правоохоронців, на будівництво молодіжного житлового комплексу держава виділила понад 12 мільйонів гривень, а керівництво компанії їх присвоїло. Крайніми, як завжди, залишилися звичайні люди.
Як повідомив начальник управління захисту економіки у Чернівецькій області департаменту захисту економіки Національної поліції Тарас Гусар, усе почалося ще 2007 року.
- Є така установа як Державне управління сприяння молодіжному будівництву в Чернівецькій області. Це той орган, який дає кредити молодим людям для будівництва та придбання квартир, - каже він. - Це підприємство делегувало права фірмі на замовлення будівництва. Ця фірма залучила іншу. Усе це відбувалося ще 2007 року. Будинок (за адресою у Чернівцях на вул. Руська, 235б) мали здати ще 2011 року. За документацією, його здали в експлуатацію. Але коли виїхати на місце, то видно, що десь немає вікон, десь не пофарбований. Якщо зайти з іншого боку, то видно, що цей будинок – фікція. Його будівництво не завершено. До квартир не підключено газ та воду, відсутня каналізація. Яким чином будинок прийняли в експлуатацію – мені невідомо. Розібратися у цьому доведеться слідству.
Держава на будівництво цього будинку виділила 12,3 мільйона гривень (за цінами 2007 року – ред.). Державні гроші використано, його нібито здали в експлуатацію, але мешканцям доводиться за свої кошти вставляти двері, проводити газ, каналізацію тощо, щоб їм видали документи на право власності. Окрім того, люди вклали у це будівництво ще мільйони своїх грошей.
Будинок мали здати ще 2011 року, але державні кошти зникли, а роботи так і не завершили
За словами правоохоронців, підприємства укладали фіктивні договори, щоб збільшити вартість будівництва. І збільшили на 14,5 мільйона гривень. Забудовник підписав договір генерального підряду із ще одним товариством. Підрядник виконує комплекс будівельних робіт. Згідно із проектно-кошторисною документацією, будівництво житлового будинку повинно було завершитись у листопаді 2011 року.
Відповідно до актів звірки розрахунків між замовником і забудовником, останній отримав понад 15 мільйонів гривень, 12 з яких – державні кошти.
Надалі поліцейські встановили, що директори обох товариств організували незаконну схему отримання додаткових коштів. Впродовж двох років укладали фіктивні додаткові угоди про проведення різних будівельних робіт. Проводили перевірки, про що складали відповідні акти. Таким чином керівники збільшили вартість виконаних робіт. Хоча фактично, всі внутрішні роботи проводили громадяни за власний кошт. Також зросла і вартість квадратного метра житла. Люди, які уклали кредитні договори із забудовником, змушені були доплачувати відповідну суму коштів. В іншому випадку вони не отримають ордера на право власності на квартиру.
У результаті махінацій директори компаній забудовника та підрядника збагатились на суму понад 14 мільйонів гривень.
Щодо керівників відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України – зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми. Санкція передбачає покарання у формі штрафу від 10 до 20 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.
Керівник Державного управління сприяння молодіжному будівництву в Чернівецькій області Дмитро Шульга повідомив, що вони не причетні до здачі в експлуатацію цього будинку. Забудовник зробив це самовільно. Окрім того, документ про те, що будинок здано в експлуатацію, їм просто передали.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар