
Українців, в тому числі чернівчан, чекає непроста зима. Окрім очевидного, опалювальний сезон розпочнеться на два тижні пізніше, невідомо, чи будемо з газом. Городяни, щоб не залишитись посеред зими в холодних квартирах, уже запасаються електричними обігрівачами тощо.
Однак важливим є не тільки отримання благ цивілізації, а й енергозбереження. Адже у такий спосіб можна зекономити на «комуналці», крім того, менше ресурсів потрібно для обігріву, освітлення тощо.
Про енергоефективність уже давно говорять усі, щоправда, аби впровадити такі заходи, потрібні чималі затрати.
Коментар до теми
Робота з енергозбереження – за підтримки батьків
Уляна Легусова, директор ЗОНЗ №24
Ми розпочали роботу з енергозбереження досить давно і в міру можливостей просуваємося далі. Наразі за кошти частково виділені міськрадою (2007 року) та батьківським комітетом замінили попередню систему тепло- та водопостачання, 140 вікон на металопластикові (залишилося ще 40), двері, лампи на енергозберігаючі, встановили сучасні лічильники. Це значно скоротило споживання енергоносіїв.
Також проводимо роз’яснювальну роботу щодо енергозбереження серед учнів. Сподіваємось, школярі економитимуть не тільки в школі, а й вдома.
Економити енергоресурси потрібно не тільки сьогодні, такі заходи проводимо, аби увести це у звичку молодого покоління.
Впроваджувати енергоефективні технології у Чернівцях будуть німецькі спеціалісти. Розпочнуть цю роботу з чернівецьких шкіл.
У місті перебуває із візитом консультант з Німеччини Вільгельм Бруно в рамках проекту GIZ «Енергоефективність у громадах».
Консультант із Німеччини зазначив, що Чернівці потрапили до проекту з впровадження енергозберігаючих заходів, який підтримують німецькі партнери.
– На цьому етапі проекту Чернівці були вибрані одним з основних міст, яке слугуватиме моделлю з впровадження енергозберігаючих заходів, – зазначив В. Бруно. – Загалом проект матиме два рівні. Першим буде огляд технічного забезпечення шкіл міста і надання технічної допомоги щодо проведення у цих закладах енергоаудиту та впровадження системи енергоменеджменту. Другим рівнем стане широка просвітницька робота з енергозбереження, як серед освітян міста, так і серед учнів та їхніх батьків.
Наразі співробітники проекту не можуть чітко сказати, скільки можна буде узаконити енергоносіїв. Це може бути 10%, а то і 30%. Все залежить від правильного ставлення споживачів до споживання енергоресурсів.
Зрозуміло, що у рамках цього проекту консультанти із Німеччини будуть здійснювати тільки методичне забезпечення, консультування та передачу необхідних знань. То ж впроваджувати заходи із енергозбереження у школах доведеться за кошти батьків, як це було раніше. Адже міська рада фінансує відповідні затрати тільки частково.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар