
Зважаючи на те, що попри заяви високопосадовців про те, що на Сході країни буцімто почали діяти домовленості про припинення вогню, яких досягли у Мінську, там і досі чутно постріли, у високих кабінетах не виключають імовірності оголошення чергової, четвертої хвилі мобілізації. Власне, таке припущення висловив міністр оборони України Валерій Гелетей.
Та чи буде кого набирати? Під час попередньої хвилі мобілізації, яка, нагадаємо, завершилася 9 вересня, нарікають у військкоматах, ледь вдалося виконати план. На Буковині, наприклад, охочих йти захищати вітчизну було зовсім небагато. Зокрема, зважаючи на кількість кримінальних справ, які нині розглядає військова прокуратура.
За інформацією обласного військового комісара Віталія Чурая, за ухилення від мобілізації до прокуратури передали 200 особових справ. Триває слідство щодо військових батальйону територіальної оборони, котрі відмовилися їхати у зону АТО. Нагадаємо, щодо 8 бійців, котрі окрім відмови, ще й самовільно залишили територію військової частини, відкрили кримінальне провадження, щодо решти 77 осіб військова прокуратура здійснює досудове розслідування. Загалом, щодо ухилення від мобілізації нині на розгляді військової прокуратури є понад 150 справ. У тому числі й щодо сільських голів (троє осіб), котрі відмовлялися вручати повістки і перешкоджали мобілізації.
Водночас, якщо наступну хвилю мобілізації таки оголосять, перелік тих, хто їй підлягає, каже військовий комісар, швидше за все переглянуть.
У військкоматах нарікають: серед буковинців залишилось мало патріотів
– Минулого тижня у Міноборони аналізували, чому темпи мобілізації були такими повільними. Дійшли висновку, що процес саботували народні депутати, які своїми рішеннями суттєво звузили коло осіб, котрі їй підлягають. Так, до війська не брали студентів, аспірантів, чоловіків, котрі мають двох і більше дітей. якщо силовий варіант вирішення кризи на Сході триватиме, можуть навіть військовий стан оголосити. У такому разі воювати підуть усі, – констатував В. Чурай. – Нам зараз потрібні танкісти. Вирішили створити додаткові танкові підрозділи. Тож зараз військкомати активно шукатимуть людей саме із такою спеціальністю.
Окрім того, зазначають у військкоматах, остання перевірка стану військового обліку свідчить, що чимало тих, хто ховався від мобілізації за кордоном, вже повернулися. Відтак впевнені, наступний етап вдасться краще.
Та навіть якщо і наберуть необхідну кількість вояків, то чи вистачить амуніції та зброї, аби їх забезпечити. Чи знову ситуацію рятуватимуть волонтери і небайдужі?
Кажуть, всіх мобілізованих можуть забезпечити формою та взуттям, а тих, хто відбуває у зону АТО, бронежилетами і касками по лінії Міноборони. Однак поки що бракує кевларових касок, бійців поки що забезпечують сталевими касками старого зразка.
Щодо зброї та боєприпасів, запевнив військовий комісар, вояків забезпечено у повному обсязі. Особливо стрілецької зброї у нас стільки, що зможемо нею забезпечити не тільки збройні сили, а пів населення України. Достатньо у нас і танків, які зараз законсервовані у сховищах.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар