
Торік в Україні фактично стартувала адміністративно-територіальна реформа. У жовтні вперше обирали голів об’єднаних територіальних громад. Після цього процесу виникла потреба у виборах старост сіл, які входять до об’єднаних громад.
Минулої неділі у Черкаській області розпочались перші в Україні вибори старост, які з’явились у межах реформи децентралізації.
Старости в об'єднаних територіальних громадах представлятимуть інтереси сіл, братимуть участь у бюджетному процесі та входитимуть до виконавчого комітету громади.
В Україні створено 159 громад і вибори старост у них триватимуть впродовж всього року
Поки що в Україні створено 159 громад і вибори старост у них триватимуть впродовж всього року.
Щодо Чернівецької області, то у нас створено десять об’єднаних громад. Щоправда, скоріш за все, у цих громадах старост не буде. Їхні обов’язки продовжуватимуть виконувати колишні сільські голови.
Для довідки:
Староста є посадовою особою місцевого самоврядування, членом виконавчого органу ради об’єднаної територіальної громади. Він обирається на термін повноважень ради ОТГ.
Староста, згідно статті 14 Закону про «Добровільне об’єднання територіальних громад»:
- сприяє жителям села у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування, здійснення нотаріальних дій (різноманітні довідки, допомога в оформленні та отриманні адміністративних і соціальних послуг);
- бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;
- вносить пропозиції до виконавчого органу ОТГ з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів об’єднаної тергромади, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;
- здійснює інші обов’язки, визначені Положенням про старосту.
- Поки що у громадах не плануються вибори старост у нашій області. Ще не знають процедури та за чий рахунок це має відбуватися, - каже директор Регіонального офісу реформ Ігор Бабюк. – За свої кошти об’єднані громади цього робити не хочуть, бо це додаткове навантаження. Загалом же вибори старост мають відбуватися за рішенням голови громади. Але наразі їхні обов’язки виконують колишні сільські голови. тому, скоріш за все, цей процес буде відбуватися під час чергових місцевих виборів в об’єднаних громадах.
В об’єднаних громадах також кажуть, що наразі вибори старост не будуть відбуватися. Для цього немає зайвих коштів.
- Це додаткове навантаження на бюджет. Зараз їхні обов’язки виконують колишні сільські голови сіл, які увійшли в об’єднану громаду. Зрозуміло, що колись доведеться проводити вибори старост, але очевидно, що не зараз, - вважає новообраний голова Рукшинської об’єднаної громади Хотинського району Олег Горбатюк. – У нас в одному селі не було голови і його обов’язки виконував секретар сільради. Тепер потрібно, якщо захоче, перевести його на посаду старости.
Загалом у Чернівецькій області сформовано десять об’єднаних територіальних громад, але лише дві з них відповідають перспективному плану об’єднання. Тому їхні межі ще будуть змінюватися.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар