
Історія свята
Як йдеться в переказах, походила Катерина з багатого роду і жила з батьками в Олександрії в часи правління імператора Максиміліана. Дівчина була високоосвіченою, вивчала медицину, знала декілька іноземних мов. Окрім того, у тогочасних джерелах описано і надзвичайну вроду Катерини.
У 304 році прийняла християнство і проповідувала Ісуса Христа. За свою віру знатна римлянка була замучена за наказом імператора Максиміана. Кати умовляли Катерину повернутися до язичництва, але та не покорилася, за що була піддана страшним мукам… Її стали катувати: били по плечах і грудях воловими батогами, рвали їй тіло гострими колесами. Але Великомучениця не зреклася своєї віри, а тільки укріпилася у ній. До неї зійшов ангел з неба і зцілив її пошматоване тіло. Тоді мучителі у лютій ненависті відтяли Катерині голову.

Страждання святої Катерини навернули багатьох язичників до христової віри, в тому числі дружину Максиміана і воїнів, котрі спостерігали за стратою святої.
Розповідають, що на високу гору Синай в Єгипті мощі (голова і ліва рука) Катерини, нареченої Христової, перенесли янголи. У храмі, на місці загибелі святої Катерини в Александрії (сюди й досі навідуються туристи) встановили мармурову колону з висіченою головою Великомучениці.
В православному світі шанують пам'ять про святу Великомученицю, на честь якої будувались храми, називались монастирі.
З давніх-давен вважали Великомученицю Катерину покровителькою жінок під час важких пологів та дівчат, котрі прагнули вдало вийти заміж.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар