
В рамках програми допомоги Україні США нададуть Києву 800 зенітно-ракетних комплексів «Stinger» для протиповітряної оборони, 2 тисячі переносних протитанкових систем «Javelin», 7 тисяч протитанкових систем інших марок, 100 безпілотників, 100 гранатометів, 5 тисяч гвинтівок, 400 кулеметів та іншої зброї, бронежилети та шоломи. «Це може бути довга і важка битва, але американський народ непохитно підтримуватиме народ України перед аморальним і неетичним нападом путіна на мирне населення» – сказав Джо Байден.
За його словами, все це демонструє рішучість США спрямовувати в Україну найсучаснішу зброю. «І ми робимо це не самотужки. Наші партнери та союзники також активізували зусилля щодо надання допомоги Україні в галузі безпеки. Ми продовжуватимемо ці поставки. США та наші союзники, партнери сповнені рішучості продовжувати допомагати Україні, і набагато більший обсяг ще піде», – сказав він.
«Javelin» – це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Призначений для знищення бронетехніки і низькошвидкісних цілей (вертольотів, БПЛА, що заходять на посадку гвинтомоторних літаків). Серійний ПТРК третього покоління. Прийнято на озброєння Армії США у 1996 році. Успішно застосовувався під час Іракської війни та інших збройних конфліктів. Вартість одного комплексу в комплекті з 6 ракетами становить від 600 тис. доларів для США та союзників та до 1,4 млн доларів на експорт.
«Stinger» - це американський переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК), призначений для ураження повітряних цілей, що низько летять (літаків, вертольотів, БПЛА), крім того, забезпечує можливість обстрілу неброньованих наземних або надводних цілей. Один із найпоширеніших ПЗРК, що складається на озброєнні 30 держав, а також низки національно-визвольних рухів та організацій. Кількість вироблених ракет Stinger всіх моделей перевищила 70 тисяч одиниць.
Експерт з питань міжнародної безпеки Олег Жданов вважає, що це дуже суттєва допомога української армії.
– Це те, що нам треба. Це озброєння посилить наші позиції на фронті. Наші бойові потенціали різко зростають. І ця зброя дуже на часі, тому що ми хочемо переходити в контрнаступ. І воно допоможе палити бронетехніку супротивника, щоб максимально послабити його оборону, каже військовий експерт.
Україна може отримати довгоочікуване ППО
Словаччина нарешті погодилася надати Україні систему протиповітряної оборони С-300 для захисту від російських авіаударів. Як повідомляє CNN, Словаччина - один із трьох союзників НАТО, які мають ці системи оборони. Але вона хоче отримати гарантії, що ці системи будуть замінені негайно. Якщо країна надасть свої С-300 Україні, то, можливо, отримає зенітно-ракетний комплекс Patriot американського виробництва, щоб заповнити потенціал, від якого вона відмовляється. Німеччина та Нідерланди вже публічно заявили, що спрямовують до Словаччини системи «Patriot».
С-300 – це російські зенітно-ракетні комплекси (ЗРК), здатні вражати різні цілі на різних висотах. Дальність – від кількох кілометрів до 75-200 кілометрів, залежно від типу ракет-перехоплювачів. Призначений для оборони великих промислових та адміністративних об'єктів, військових баз та пунктів управління від ударів засобів повітряно-космічного нападу супротивника. Здатний вражати балістичні та аеродинамічні цілі. Став першою багатоканальною зенітною ракетною системою, здатною супроводжувати кожним комплексом (ЗРК) до шести цілей та наводити по них до дванадцяти ракет.
У росії закінчилися високоточні ракети
Міноборони Великобританії пояснило неточність повітряних атак Росії тим, що у них закінчилися високоточні боєприпаси для авіаударів. «Тому окупанти почали вдаватися до старіших і неточних засобів враження», - йдеться у заяві британської розвідки у Твіттері.
- Високоточні ракети у Росії справді вже майже закінчуються. Ракет «Калібр» у них залишилося не більше десятка та їх тримають як недоторканний запас. Але вони мають ще досить великий арсенал ракет повітряного базування Х101, стверджує Олег Жданов.
За даними британської розвідки, через скорочення запасів високоточної зброї російські військові можуть вдатися до використання старої, неточної зброї. Зазначається, що вона може призвести до збільшення жертв серед мирного населення. Загалом за час війни Росія випустила по українських містах близько 1000 ракет різних систем.
Степан КРАЙНЯК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар