
В Україні близько 100 університетів та філій вищих навчальних закладів були закриті за останні півтора року. Про це 1 березня 2016 року повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт на прес-конференції в Києві, передає newsru.ua.
- Інший бік нашої політики – ми зменшуємо кількість університетів, тому що не секрет, що більшість наших університетів, вищих навчальних закладів та їхніх філій, вони не надають належної якості і там не відбувається належного навчального процесу, - заявив міністр.
- У нас сьогодні буде відбуватися засідання Акредитаційної комісії України, і ми там будемо позбавляти ліцензій, тобто закривати ще 10 вищих навчальних закладів та філій тільки сьогодні, тобто це вже під 100 вищих навчальних закладів та їхніх філій вже закриті, - сказав Квіт.
Міністерство освіти про мітинг студентів БДФЕУ: студенти зібралися, бо так вирішив ректор
- Тому що тільки професійна академічна і тільки вимоглива академічна громада може реалізувати закон про вищу освіту, - пояснив міністр.
Пізніше Квіт уточнив, що близько 100 вишів та їхніх філій були закриті за 1,5 року. Він повідомив, яким чином відбувалося позбавлення ліцензій, повідомляє УНІАН.
- Ми вибрали з електронної бази ті виші, які мають менш як 200 студентів. Виш, який має менше ніж 200 студентів, він не може наймати викладачів. Вони взагалі не мали навчального процесу, вони просто продавали дипломи. Ще частина з них виявилася вишами, які фактично були бізнес-школами, це інша модель, - зауважив міністр.
- У нас є претензії до філій різних навчальних закладів, до регіональних відділень, і ми звертаємося до цих університетів та питаємо їх про філії. І часто закривають ці філії самі. Частково вищі ми об’єднуємо. Наприклад, до нас у Києві звернулися про об’єднання транспортні виші – залізничного транспорту та річкового транспорту, і ми пішли назустріч і об’єднали їх, - сказав Квіт.
Він запевнив, що процес позбавлення вишів ліцензій триває і буде тривати, тому що МОН хоче змінити систему фінансування вищої освіти, щоб фінансувати лише якісні університети.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар